دفاتر سلامت استان مرکزی افتتاح شد

دفاتر سلامت استان مرکزی افتتاح شد
اردیبهشت 20, 1401
87 بازدید

همزمان با هفته سلامت، دفاتر سلامت استان مرکزی افتتاح شد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: وظایف دفاتر سلامت سنگین است و درهمین راستا لازم است تمامی دفاتر سلامت و ادارات همگام و همراه دانشگاه باشند. به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ سید محمد جمالیان در حاشیه افتتاح […]

همزمان با هفته سلامت،

دفاتر سلامت استان مرکزی افتتاح شد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: وظایف دفاتر سلامت سنگین است و درهمین راستا لازم است تمامی دفاتر سلامت و ادارات همگام و همراه دانشگاه باشند.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ سید محمد جمالیان در حاشیه افتتاح دفاتر سلامت و دستگاهای اجرایی استان مرکزی در اراک اظهار کرد: در مقطعی از تاریخ قرار داریم که عملکرد همگان تحت نظارت آیندگان قرار دارد و نقش هر فرد به عنوان یک شهروند، مدیر، مسئول و غیره در سطح ملی قضاوت خواهد شد، لذا لازم است که یک تغییر فرهنگ ایجاد شود تا اعمال و رفتار بشر تهدیدی برای سلامت سیاره و انسان نباشد که این مهم خود یک وظیفه اخلاقی، فرهنگی و شرعی است.

وی بیان کرد: توسعه صنایع، مصرف بی رویه، افزایش تولید سوخت فسیلی، افزایش مصرف گوشت و گاوداری صنعتی و تولید گازهای گلخانه ای تهدیدی برای زندگی بشریت هستند و در صورت ادامه روند و ایجاد خشکسالی، در بسیاری از اماکن، امکان سکونت وجود نخواهد داشت که این عوامل بیش از قبل اهمیت تغییر فرهنگ و حرکت به سمت زندگی ایران اسلامی را گوشزد میکند چرا که علاوه بر سلامت، امنیت غذایی نیز به خطر می افتد و به دنبال آن شاهد جنگ و بحران خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: بی تردید دانشگاه به تنهایی نمی تواند به نتیجه ای برسد و این مهم نیازمند همکاری دسته جمعی است لذا لازم است که کلیه ارگان ها دست به دست هم و با یک برنامه ریزی صحیح گامی در جهت رفع معضلات برداریم.

وی تصریح کرد: همگان می دانیم که در این دوره زمان شاهد افزایش بیماری های اضطرابی هستیم و رفع آن نیازمند یک برنامه ریزی صحیح و همکاری همگانی است لذا اگر قرار شود برای مثال یک روز بدون خودرو اعلام شود نیاز است که  کلیه اداره جات و دفاتر سلامت همکاری نمایند و این تغییر فرهنگ یک روزه رخ نمیدهد و نیازمند تمرین و فعالیت مداوم است.

جمالیان بیان کرد: بی تردید اگر برنامه ای برای سلامت مردم در نظر داشته باشیم بدون همکاری سمت، آموزش پرورش، شهرداری، اداره ورزش جوانان و غیره به نتیجه نخواهیم رسید و می بایست کلیه زنجیره ها در کنار یکدیگر عمل کنند.