دورهمی های شب یلدا باعث افزایش شیوع ابتلا به کرونا نشود

آذر 28, 1400
518 بازدید

زنگ خطری برای شیوع دوباره کرونا؛ دورهمی های شب یلدا باعث افزایش شیوع ابتلا به کرونا نشود اراک– رئیس مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: مراسم شب یلدا با تعداد محدود و در مدت کوتاه و مختصر برگزار شود. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ […]

زنگ خطری برای شیوع دوباره کرونا؛

دورهمی های شب یلدا باعث افزایش شیوع ابتلا به کرونا نشود

اراک– رئیس مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: مراسم شب یلدا با تعداد محدود و در مدت کوتاه و مختصر برگزار شود.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ علی علیمحمدی با اشاره به اینکه دورهمی شب یلدا زنگ خطری برای شیوع دوباره کرونا است که مردم باید مراقب باشند؛ افزود: امیدواریم که دورهمی های شب یلدا باعث افزایش شیوع ابتلا به کرونا و بستری نشود.

وی با اشاره به وضعیت خوب کرونایی استان مرکزی گفت: خوشبختانه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مشارکت مردم در واکسیناسیون هیچ شهری با وضعیت قرمز، نارنجی و زرد کرونایی در استان نداریم.

علیمحمدی بیان کرد: برای رسیدن به شرایط  پایدار امروز، راه های سختی را پشت سر گذاشته ایم و نباید به راحتی آن را به روزهای سخت گذشته برگردانیم.

رئیس مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی، زدن ماسک و از همه مهمتر سرعت دادن به واکسیناسیون سه دلیل رسیدن به این شرایط اند که باید همچنان هر سه مورد را مد نظر داشت.

وی به کسانیکه همچنان یک یا دو دز واکسن خود را نزده اند، گفت: مسلما کنترل این بیماری با واکسیناسیون در کنار سایر موراد و موازین بهداشتی امکان پذیر است.

وی در پایان به شناسایی اولین مورد مثبت اومیکرون در کشور از افرادیکه نوبت سوم واکسن آنها فرارسیده نیز خواست تا به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه و دز سوم واکسن خود را به گفته کارشناسان تاثیر زیادی بر کاهش اثرات آن خواهد داشت، تزریق کنند