دوره آموزشی آیروس همزمان با سراسر کشور در اراک برگزار می شود

خرداد 31, 1401
319 بازدید

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبر داد؛ دوره آموزشی آیروس همزمان با سراسر کشور در اراک برگزار می شود   اراک– پایگاه خبری چشم براه: مدیر امور بیماری ها و مراکز تشخیصی و درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی،از برگزاری دوره آموزشی آیروس همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت این […]

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبر داد؛

دوره آموزشی آیروس همزمان با سراسر کشور در اراک برگزار می شود

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
مدیر امور بیماری ها و مراکز تشخیصی و درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی،از برگزاری دوره آموزشی آیروس همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت این دوره آموزشی از ۱۲ تیر ماه سال جاری آغاز و به مدت ۵ روز همزمان با سراسر کشور دراراک برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، عاطفه صالح فرد بیان کرد: این دوره آموزشی، آموزش جامع پشتیبانی مراکز فراهم آوری پیوند است که قرار بود از سال ۱۳۹۸ انجام شود که به دلیل محدودیت هایی که کرونا ایجاد کرد، مغفول مانده است.

وی افزود: تا پیش از این چندین بار برای این دوره آموزشی  برنامه ریزی کرده و تا مرحله ی اجراء پیش رفته ایم و از این حیث مشکل خاصی در اجرای آن در روزهای پیش رو نداریم.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی در شاهراه مواصلاتی کشور قرار گرفته و به همین علت آمار تصادفات و تروما و همچنین مرگ مغزی در آن بالا است اما مرگ مغزی هایی که منجر به پیوند می شوند، آمار پایینی دارند.

صالح فرد خاطرنشان کرد: یکی از مداخلات ارزشمندی که می تواند آمار موارد مرگ مغزی منجر شده به پیوند را افزایش دهد، دوره آموزشی آیروس است که گام اول آن فرهنگ سازی و افزایش اطلاعات و آگاهی در سطح جامعه است.

مدیر امور بیماری ها و مراکز تشخیصی و درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان گفت: این فرهنگ سازی در سطح مدیران و تصمیم گیران استان و مردم با انجام دوره های این چنینی و نشست و هم اندیشی هرچه بیشتر با یکدیگر، افزایش خواهد یافت که امیدواریم ضمن تاثیرگذاری آن، برپایی و حمایت از برگزاری اینگونه جلسات تداوم داشته باشد.