دکتر سید محمد جمالیان در مراسمی به مناسبت روز خبرنگار

دکتر سید محمد جمالیان در مراسمی به مناسبت روز خبرنگار
مرداد 28, 1400
532 بازدید

به گزارش هفته نامه چشم به راه و به نقل از وبدا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان در مراسمی به مناسبت روز خبرنگار، ضمن تبریک این روز به تمامی خبرنگاران و تقدیر و تشکر از جامعه خبرنگاری استان مرکزی، بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب قلم در زمان اپیدمی کرونا تلاش و مجاهدت خود را در […]

به گزارش هفته نامه چشم به راه و به نقل از وبدا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان در مراسمی به مناسبت روز خبرنگار، ضمن تبریک این روز به تمامی خبرنگاران و تقدیر و تشکر از جامعه خبرنگاری استان مرکزی، بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب قلم در زمان اپیدمی کرونا تلاش و مجاهدت خود را در ارتقا سطح سلامت و آگاهی مردم به کار گرفته و دوشادوش مدافعان سلامت با قامت استوار ایستاده اند.
وی تاکید کرد: در این روزها که مدافعان سلامت و مردم با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند، این خبرنگاران هستند که با تلاش مضاعف در جهت تزریق امید به جامعه و تقویت اعتماد به نفس و ترویج روحیه خودباوری در بین هموطنان، می توانند زمینه ساز گذر از این مسیر سخت و حرکت به سمت فتح قله های تعالی، پیشرفت، سربلندی و سعادت باشند.
وی مجموعه خبرنگاران را چشم و گوش جامعه، انعکاس دهنده واقعیت ها و ترسیم کننده چشم اندازها در جامعه دانست و افزود: خبرنگاران در کنار مسئولان نقش مهمی در امر خدمت رسانی به مردم دارند و از آنجا که اصحاب رسانه با مطالبات مردم آشنایی بیشتری دارند در کمک به حل مشکلات اثر گذار هستند.
وی تعامل درون و برون سازمانی را لازمه توسعه و پیشرفت در هر سازمان از جمله عرصه بهداشت و سلامت دانست و گفت: موفقیت ها و پیشرفت‌ حاصل شده در عرصه سلامت و مبارزه با کرونا باید به همت اصحاب رسانه به مردم اطلاع رسانی شود.
متولی سلامت استان مرکزی افزود: همدلی، مهارت و درایت اصحاب قلم در بحث سلامت مردم قابل تحسین است چرا که در حال حاضر در پیک پنجم کرونا مراکز درمانی به سرعت در حال تکمیل بوده و اطلاع رسانی خبرنگاران می تواند در پیشگیری از کرونا نقش قابل توجهی داشته باشد.
وی تاکید کرد: طبق آخرین آمارهای دریافتی در این پیک، درگیری کودکان و جوانان با کرونا بیشتر از دوره های قبل بوده و به تبع آن زمانیکه درگیری کودکان با کرونا بیشتر شود، بستری و مرگ و میر افزایش می یابد، بنابراین باید با سخت گیری بیشتری در رعایت پروتکل های بهداشتی پیش رفت.
وی ضمن اشاره به اینکه در روز گذشته تنها در شهر اراک ۳۸۰ بیمار بستری موقت بوده اند، گفت: اگر این تعداد بیمار مدیریت کارآمد نمی شدند، امروز حتی یک تخت خالی نداشتیم چراکه برای بستری موقت به زمانی حدود ۷ ساعت نیاز است.
دکتر جمالیان تصریح کرد: دانشگاه در این برهه زمانی با توجه به اینکه یکه و تنها در حال جنگیدن است تمام تلاش خود را در حوزه بهداشت و درمان بکار گرفته و مفتخریم که با پوشش بیش از ۲۸ درصدی واکسیناسیون دومین استان در کشور هستیم و در حال حاضر واکسیناسیون بالای ۵۱ سال مطابق سند ملی و بدون هیچ گونه تخلف در حال انجام است.
وی در ادامه بیان کرد: با تلاش های خبرنگاران و اطلاع رسانی های درست و به موقع استقبال خوبی از واکسیناسیون در استان صورت گرفته است.
وی خاطر نشان کرد: در حوزه درمان با تمام قوا سعی در جبران کمبودهای کشوری دارویی داریم اما خستگی بیش از ۱۸ ماهه پرسنل غیرقابل جبران است که تنها امید ما اطلاع رسانی بیشتر خبرنگاران در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی است.
وی در خاتمه از هیات های مذهبی خواست در ایام عزاداری ماه محرم ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی با شبکه بهداشت و درمان همکاری کنند.
در پایان این نشست از خبرنگاران پیشکسوت و سایر خبرنگاران حاض در مراسم به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار تجلیل شد.