ذخایر گروه خونی های منفی رو به کاهش است

مرداد 9, 1401
129 بازدید

سرپرست انتقال خون استان مرکزی اعلام کرد: ذخایر گروه خونی های منفی رو به کاهش است     اراک –پایگاه خبری چشم براه: سرپرست اداره کل انتقال خون استان مرکزی گفت: گروه های خونی منفی همواره حساس بوده و تامین ذخایر آنها با استرس همراه است. به گزارش‌ پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از […]

سرپرست انتقال خون استان مرکزی اعلام کرد:

ذخایر گروه خونی های منفی رو به کاهش است

 

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
سرپرست اداره کل انتقال خون استان مرکزی گفت: گروه های خونی منفی همواره حساس بوده و تامین ذخایر آنها با استرس همراه است.

به گزارش‌ پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ ریتا ظهیری افزود: در حال حاضر رزرو ۱۰ روزه بیمارستان ها و مراکز درمانی را در پایگاه های خود داریم که نشان دهنده شرایط عادی و سبز در تمام گروه های خونی است، اما همه گروه های خونی با RH منفی همواره کم بوده و روند تامین آنها اکثرا کاهشی یا با استرس فراوان همراه است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون صد در صد نیاز و درخواست بیمارستان ها و مراکز درمانی را پاسخ داده ایم و مشکلی در تامین ذخایر خونی بیمارستان ها وجود ندارد.

وی تاکید کرد: در استان مرکزی دو پایگاه اهدای خون وجود دارد؛ یکی در شهرستان اراک از ساعت ۷:۳۰ تا ساعت ۱۹:۳۰ و دیگری در شهرستان ساوه از ساعت ۸:۰۰ تا ساعت ۱۳:۰۰؛ همچنین این مراکز هر روز به جز روزهای تعطیل، خونگیری را انجام می دهند.

ظهیری خاطرنشان کرد: از همه‌ هم استانی ها با انواع گروهای خونی می خواهیم در صورت داشتن شرایط مورد نیاز، اهدای خون را انجام دهند، علی الخصوص گروه های خونی منفی

.

.

 

.