ذخیره‌سازی کالاهای اساسی و استراتژیک به اندازه مورد نیاز در مرکزی

اردیبهشت 27, 1401
307 بازدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مرکزی خبر داد؛ ذخیره‌سازی کالاهای اساسی و استراتژیک به اندازه مورد نیاز در مرکزی     اراک– پایگاه خبری کشور براه: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از ذخیره سازی کالاهای اساسی و استراتژیک در این استان خبر داد و گفت: شکر به میزان کافی در استان مرکزی ذخیره شده؛ و […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مرکزی خبر داد؛

ذخیره‌سازی کالاهای اساسی و استراتژیک به اندازه مورد نیاز در مرکزی

 

 

اراک– پایگاه خبری کشور براه:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از ذخیره سازی کالاهای اساسی و استراتژیک در این استان خبر داد و گفت: شکر به میزان کافی در استان مرکزی ذخیره شده؛ و واردات این محصول به استان آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، علی صفری افزود: برنج خارجی نیز در استان مرکزی به میزان کافی وجود دارد و در صورت افزایش تقاضا، عرضه کنندگان و مباشران توزیع آماده عرضه این محصول در بازار هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش خرید مرغ و کاهش قیمت این محصول، مقرر شد مرغ زنده مازاد استان توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شود تا در زمان کاهش تولید برای تنظیم بازار عرضه شود.

صفری اضافه کرد: مرغ منجمد نیز به میزان کافی در استان مرکزی ذخیره سازی شده و مشکلی در این زمینه در استان وجود ندارد. وی با یادآوری افزایش قیمت گوشت قرمز در استان مرکزی گفت: در راستای تنظیم بازار، گوشت قرمز و مرغ منجمد با قیمت تنظیم بازار در استان توزیع و قیمت گوشت آن در حال متعادل شدن است.

وی اظهار داشت: گندم نیز به میزان کافی در سیلوهای این استان ذخیره سازی شده و در زمینه تامین آرد و نان نیز در استان مشکلی وجود ندارد.

صفری بیان داشت: با توجه به اختلاف قیمت آرد بخش صنف و صنعت با نانوایی‌های سنتی، افزایش نظارت برای جلوگیری از ورود آرد نانوایی سنتی به بخش صنف و صنعت در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی قرار گرفته‌ و آرد مورد نیاز بخش صنف و صنعت باید از طریق اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان تامین شود.

وی با اشاره به برخی مشکلات در زمینه توزیع روغن در استان مرکزی به دلیل کاهش سرعت تولید این محصول در کارخانجات تولید این محصول گفت: با اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها و افزایش سرعت تولید، این مشکل نیز در استان برطرف شده‌ است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: ذخایر دانه‌های روغنی در کشور مناسب است و این دانه‌ها برای تولید روغن در اختیار کارخانجات قرار می‌گیرد.

صفری خاطرنشان کرد: در زمینه تامین نهاده‌های مورد نیاز واحدهای دام و طیور استان مرکزی کمی مشکل وجود دارد که رفع این مشکل نیز در دستور کار قرار گرفته و به تدریج برطرف می شود.