رئیس انجمن کلیستنیکس استان مرکزی در جمع داوران رقابت‌های لیگ کشور/ حضور ورزشکاران استان مرکزی در لیگ کلیستنیکس کشور

اردیبهشت 13, 1401
185 بازدید

رئیس انجمن کلیستنیکس استان مرکزی در جمع داوران رقابت‌های لیگ کشور/ حضور ورزشکاران استان مرکزی در لیگ کلیستنیکس کشور   اراک– پایگاه خبری چشم‌براه: سجاد رفیعی رئیس انجمن کلیستنیکس استان مرکزی، داوری مسابقات لیگ کلیستنیکس را که به صورت مجازی درحال برگزار است، بر عهده دارد. رفیعی در گفت‌وگو با پایگاه خبری چشم براه، گفت: […]

رئیس انجمن کلیستنیکس استان مرکزی در جمع داوران رقابت‌های لیگ کشور/ حضور ورزشکاران استان مرکزی در لیگ کلیستنیکس کشور

 

اراک– پایگاه خبری چشم‌براه:
سجاد رفیعی رئیس انجمن کلیستنیکس استان مرکزی، داوری مسابقات لیگ کلیستنیکس را که به صورت مجازی درحال برگزار است، بر عهده دارد.

رفیعی در گفت‌وگو با پایگاه خبری چشم براه، گفت: نخستین دوره مسابقات لیگ کلیستنیکس کشور به صورت مجازی با حضور استان‌های تهران؛ هرمزگان؛ گلستان؛ خراسان رضوی؛ مرکزی؛ خوزستان؛ کرمانشاه؛ همدان آذربایجان شرقی و قزوین به مدت ۸ هفته پیگیری می‌شود، که چهار هفته از این مسابقات پشت سر گذاشته شده است.

رئیس انجمن کلیستنیکس استان مرکزی خاطرنشان کرد: در هفته چهارم این مسابقات نمایندگان استان مرکزی در دو شاخه استقامت و فری استریل استان مرکزی شرکت داشتند و عناوین زیر کسب کردند.
رفیعی اضافه کرد: در شاخه استقامت علی میقانی در وزن ۷۵ کیلوگرم، معین امیدی وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم، علی توکلی وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم شرکت کردند. و در شاخه فری استایل (نمایشی) شهاب صفرآبادی؛ ایلیا شیرازی، صالح پور حاتمی حضور داشتند و رتبه اول را در نیم‌فصل اول کسب کردند.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم در ۴ هفته پیش رو نیز مانند هفته‌های گذشته عناوین درخشانی را برای استان مرکزی به دست آورند.

کلیستنیکس یا استریت ورک اوت چیست؟

ساده ترین تعریفی که از این ورزش کامل و موثر می‌توانیم بگوییم تمرین آمادگی جسمانی با وزن بدن است.
کلیستنیکس تعریف جدیدی از تمرینات پایه آمادگی جسمی است که با سال‌ها تحقیق و تجربه حرکات را بر اساس تفکیک عضلانی و کاربرد دسته‌بندی کرده‌ است، به صورتی که افراد از ابتدایی ترین سطح آمادگی جسمانی تا حرفه‌ای ترین ورزشکاران می توانند بدون استفاده از وزنه با دستگاه‌های خاصی تمام گروه عضلانی خود را درگیر و فشار تمرینی بالایی را تجربه کند.
کلیستنیکس را می‌توانید در خانه، پارک، اتاق خالی و یا باشگاه تمرین کنید.