رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک: افزایش ابتلاء و فوتی ناشی از کرونا در مرکزی/ سنین صفر تا ۱۸ و افراد بالای ۶۵ سال بیشترین مبتلایان/کودکان در معرض خطر

بهمن 20, 1400
150 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک: افزایش ابتلاء و فوتی ناشی از کرونا در مرکزی/ سنین صفر تا ۱۸ و افراد بالای ۶۵ سال بیشترین مبتلایان/کودکان در معرض خطر   اراک– رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: سنین صفر تا ۱۸ سال و همچنین افراد بالای ۶۵ سال بیشترین رده سنی هستند که به ٱمیکرون مبتلا […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک: افزایش ابتلاء و فوتی ناشی از کرونا در مرکزی/ سنین صفر تا ۱۸ و افراد بالای ۶۵ سال بیشترین مبتلایان/کودکان در معرض خطر

 

اراک– رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: سنین صفر تا ۱۸ سال و همچنین افراد بالای ۶۵ سال بیشترین رده سنی هستند که به ٱمیکرون مبتلا شده اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی استان؛ سید محمد جمالیان با بیان اینکه این دو گروه سنی بیشترین تعداد مبتلایان را به خود اختصاص دادند اظهار کرد: ابتلاء؛ بستری و فوتی ناشی از کرونا در چند هفته گذشته در استان مرکزی افزایش یافته است؛ و در این میان سنین صفر تا ۱۸ سال و همچنین افراد بالای ۶۵ سال بیشترین رده سنی است که به ٱمیکرون مبتلا شده‌اند.

وی افزود : همچنین افراد کهنسال و دارای بیماری زمینه ای نیز بیشترین آمار مبتلایان بستری را به خود اختصاص داده اند.

روزانه بیش از ۷۵۰نفر تست گیری انجام می‌شود

وی تصریح کرد : روزانه حدود بیش از ۷۵۰ نفر در تست گیری های انجام شده،شناسایی می شوند که از این میان حدود ۴۰ تا ۶۰ نفر منجر به بستری می شوند

دکتر جمالیان در ادامه خاطر نشان کرد : در حال حاضر بیش از ۴۱۰ نفر در استان بستری هستند که از این تعداد ۶۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند.

کودکان در معرض خطر هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک مجددا در معرض خطر بودن کودکان در موج ششم را گوش زد کرد و گفت : در حال حاضر ۴ مورد در بیمارستان ها بستری اند و اکثر مراجعین به صورت سرپایی درمان می شوند.

وی به خانواده ها توصیه کرد : تجربه ثابت کرده با گذشت زمان و چرخش بیشتر ویروس،گردش بیشتری پیدا کرده و قوی تر می شود و امکان افزایش تعداد بستری چه در کودکان و چه بزرگسالان با تهاجمی شدن ویروس وجود دارد.

میزان رعایت پروتکل های بهداشتی پائین است

جمالیان گفت : متاسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان حدود ۶۵ درصد اعلام شده و در حواشی شهر ها این میزان بیشتر بوده و همچنین مصوباتی نظیر عدم ارائه خدمت رستوران ها،باز بودن باشگاه ها پایین بودن میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن شلوغ و سربسته دانشگاه علوم پزشکی را به شدت نگران کرده به گونه ای که روزهای خوبی را پیش بینی نمی کنیم.

وضعیت واکسیناسیون دراستان مناسب است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد : وضعیت واکسیناسیون در استان خوشبختانه مناسب است به طوریکه تا کنون بیش از یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۸۳ نفر افراد بالای ۱۲ سال ۹۳ درصد نوبت اول و ۸۶ درصد هر دو دز و ۳۴ درصد هم دز یادآور خود را دریافت کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان به تاثیرگذاری طرح شهید سلیمانی در کنترل و مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و گفت : با همکاری بسیج،نیروهای داوطلب،هلال احمر و .. طرح شهید سلیمانی همچنان در حال انجام است و موضوعاتی چون انجام
واکسیناسییون،بیمار یابی فعال و کمک ها و حمایت هایی که بیماران در کنار کمک های معیشتی و نظارت و بازرسی از اماکن و صنوف انجام می شود.