رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک: هوای شهرستان شازند ناسالم برای گروه های حساس اعلام شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک: هوای شهرستان شازند ناسالم برای گروه های حساس اعلام شد
شهریور 30, 1400
431 بازدید

اراک–رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: هوای شازند ناسالم برای گروه های حساس اعلام شده به همین خاطر از مردم این شهرستان می خواهیم مراقب خود باشند و حتی الامکان از منزل خارج نشوند. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، بر اساس اطلاعیه مرکز […]

اراک–رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: هوای شازند ناسالم برای گروه های حساس اعلام شده به همین خاطر از مردم این شهرستان می خواهیم مراقب خود باشند و حتی الامکان از منزل خارج نشوند.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، بر اساس اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی و براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ صبح روز سه شنبه  ۱۴۰۰/۶/۳۰ برابر با عدد ۹۴ و کیفیت هوا سالم  (قابل قبول)  بوده است.
همچنین شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا تا ساعت  ۱۰ صبح امروز به ترتیب برای اراک و ساوه ۹۸ و ۹۶ یعنی سالم(قابل قبول) و شازند، ۱۳۴ ناسالم برای گروه های حساس اعلام شد.

سید محمد جمالیان از مردم شهرستان شازند به خصوص کسانیکه بیماری زمینه ای و مشکلات قلبی و ریوی دارند خواست تا حد امکان و به خاطر کارهای غیرضرور از منزل خارج نشوند.

وی مجددا توصیه کرد: در این روزها از منابع غذایی حاوی ویتامین E و C، شیر و لبنیات، روغن زیتون، محصولات گیاهی تازه و میوه ها، بیشتر استفاده شود

برچسب‌ها:, ,