رئیس شبکه بهداشت و درمان خنداب اعلام کرد، ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال خنداب واکسینه شدند

رئیس شبکه بهداشت و درمان خنداب اعلام کرد، ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال خنداب واکسینه شدند
مهر 6, 1400
175 بازدید

  اراک–رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب گفت:  بیش از ۲۵ هزار نفر دُز اول و  بیش از ۱۱ هزار نفر هم دُز دوم را دریافت کرده اند. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، دکتر زهرا اسدی با اشاره به اینکه حدود ۳۶ هزار نفر از افراد بالای ۱۸ سال در خنداب  واکسینه […]

 

اراک–رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب گفت:  بیش از ۲۵ هزار نفر دُز اول و  بیش از ۱۱ هزار نفر هم دُز دوم را دریافت کرده اند.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، دکتر زهرا اسدی با اشاره به اینکه حدود ۳۶ هزار نفر از افراد بالای ۱۸ سال در خنداب  واکسینه شده اند، بیان کرد: این جمعیت(بالای ۱۸ سال) حدود ۴۱ هزار و ۸۴ نفر هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه پیک پنجم که از اواخر خرداد ماه آغاز و پس از مدتی طولانی و اوج گیری در تیرماه، روند کاهشی به خود گرفته از شروع کلاس ها و بازگشایی مدارس در این هفته و روزهای پیش رو، نگران اوج گیری سویه ی دلتا با توجه به میزان سرایت و درگیری بالای این نوع ویروس هستیم.

وی اظهار کرد: به همین جهت از خانواده ها و والدین می خواهیم با دقت و وسواس خاصی به این موضوع نگاه کنند تا با توکل به خداوند متعال بدون مشکلی خاص،این روزها را نیز پشت سر بگذاریم.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب گفت: هر چند با تزریق واکسن میزان فوت بین مبتلایان کاهشی چشمگیر و قابل توجه خواهد داشت، اما کافی نیست و همشهریان عزیز باید تا نابودی کامل این بیماری، پروتکل ها و شیوه نامه هایی که مرتبا اعلام می شود را رعایت کنند.

اسدی ضمن ابراز امیدواری از سرعت گرفتن تزریق واکسن در روزها و هفته های آتی، از مردم خواست تا همچنان ضمن استفاده از ماسک در هنگام خروج از منزل و حفظ فاصله ی اجتماعی مناسب،به شستن مکرر دست ها و رعایت دیگر نکات بهداشتی توجه کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین اعلام رنگ بندی کرونایی شهرستان های استان، خنداب در وضعیت زرد قرار دارد که ضمن تشکر از همکاران، مسئولین و مردم در رسیدن به این وضعیت، از تمام همشهریان عزیز این منطقه و شهرستان می خواهیم تا همچنان مراقب سلامتی خود و دیگران باشند