رئیس میراث فرهنگی محلات خبرداد، کشف یک مجموعه سنگ‌نگاره در شهر محلات

رئیس میراث فرهنگی محلات خبرداد، کشف یک مجموعه سنگ‌نگاره در شهر محلات
شهریور 31, 1400
495 بازدید

  اراک–رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات از کشف یک مجموعه سنگ‌نگاره در ارتفاعات شمال غربی محلات خبر داد. به‌گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مهدی لعل‌بار گفت: این مجموعه شامل یک قطعه سنگ بزرگ است و حدود ۳۰ نقش دارد که اکثر […]

 

اراک–رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات از کشف یک مجموعه سنگ‌نگاره در ارتفاعات شمال غربی محلات خبر داد.

به‌گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مهدی لعل‌بار گفت: این مجموعه شامل یک قطعه سنگ بزرگ است و حدود ۳۰ نقش دارد که اکثر آنها تصاویر بز کوهی هستند.

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات با اشاره به اینکه این نگاره‌ها در ارتفاعات شمال غربی شهر محلات قرار دارد افزود: «بر اساس نظر کارشناسان امر این نقوش مربوط به دوره ساسانیان است و ابزارهای کنده‌کاری و حکاکی شامل سنگ چخماق، آهن و استخوان‌های ضخیم شکار بوده است
وی خاطر نشان کرد: تاکنون ۲۸۰ سنگ‌نگاره در شهرستان محلات کشف شده که نشان از قدمت بالای این منطقه در استان مرکزی دارد.
لعل بار با اشاره اینکه هنرهای صخره ای قدیمی‌ترین آثار هنری باقی مانده هستند گفت: این نقوش به معنی محل دفن اشیای تاریخی و ارزشمند نیست و مردم نبایستی با این حدس و گمان اقدام به تخریب آنها کنند.

برچسب‌ها:, ,