رخوت کنونی شایسته ادبیات و هنر معاصر نیست/ افتتاح نشر دده/ رونمایی کتاب بی «خود سانسوری» ها

تیر 4, 1401
229 بازدید

مدیر مسئول نشر دده: رخوت کنونی شایسته ادبیات و هنر معاصر نیست/ افتتاح نشر دده/ رونمایی کتاب بی «خود سانسوری» ها   اراک– پایگاه خبری چشم راه: آیین افتتاح نشر دده، به مدیرمسئولی محسن تاج آبادی به همراه رونمایی کتاب بی «خود سانسوری» ها؛ به قلم مدیر مسئول این انتشارات در این مرکز فرهنگی هنری […]

مدیر مسئول نشر دده:

رخوت کنونی شایسته ادبیات و هنر معاصر نیست/ افتتاح نشر دده/ رونمایی کتاب بی «خود سانسوری» ها

 

اراک– پایگاه خبری چشم راه:
آیین افتتاح نشر دده، به مدیرمسئولی محسن تاج آبادی به همراه رونمایی کتاب بی «خود سانسوری» ها؛ به قلم مدیر مسئول این انتشارات در این مرکز فرهنگی هنری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، در این آیین که با حضور جمعی از فرهیختگان، شاعران و اهالی فرهنگ و هنر برگزار شد، رضا مهدوی هزاوه و مجید عزیزی پیرامون ادبیات فارسی در حوزه داستان نویسی و نگارش درنثر فارسی مطالبی بیان داشتند.
همچنین مدیر مسئول نشر « دده» در مورد اهداف ایجاد چنین مرکزی که به صورت غیر انتفاعی شکل گرفته است و اشاره به نیاز چنین اماکن هنری توسط علاقمندان به هنر و فرهنگ و ادبیات وتقویت شاخه های ادبیات گفت: در دوره ای زندگی می کنیم که به نظر می‌رسد شاخه های مهم ادبیات، یعنی شعر و داستان از مسیر رشد و پویایی جدا مانده اند.

محسن تاج آباد افزود: بسیار نیاز است که در این دو شاخه شاعران و داستان نویسان؛ این دو شاخه ادبی را که بعد از چندین دهه پویایی از حرکت باز مانده اند با چالش‌های جدید درگیر کنند و توانایی‌های خود را در ایجاد جریان های جدید مطرح سازند.

وی خاطرنشان کرد: لذا بسیار نیاز به برگزاری جلسات فرهنگی و هنری است. که همه باید در این زمینه اهتمام ورزند.

مدیر مسئول نشر «دده» تصریح کرد: واقعاً ادبیات و هنر را باید دریافت وآبی تازه به این درخت رساند. و خون تازه ای در کالبد آن به جریان انداخت. چرا که این رخوت وسستی شایسته ادبیات و هنر معاصر ما نیست.

گفتنی است، همچنین در این آیین توسط هنرمندان برنامه های متنوع شامل موسیقی سنتی وزورخانه ای و… اجرا شد.