رشد ۱۰ درصدی جابه جایی مسافر در استان مرکزی  

رشد ۱۰ درصدی جابه جایی مسافر در استان مرکزی   
مهر 14, 1400
371 بازدید

اراک– مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی از رشد ۱۰ درصدی جابه جایی مسافر در نیمه نخست سال جاری در استان مرکزی خبر داد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی، مهرداد جهانی اظهار […]

اراک– مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی از رشد ۱۰ درصدی جابه جایی مسافر در نیمه نخست سال جاری در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی، مهرداد جهانی اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری جا به جای بیش از ۵۸۰ هزار نفر مسافر از طریق ناوگان مسافری این استان انجام شده که نسبت به بازه زمانی سال گذشته رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به ۶۸ هزار و ۳۰۴ سفر انجام شده توسط ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری در استان افزود: در نیمه نخست سال جاری ۵۸۰ هزار و ۷۴ نفر از مبدأ استان مرکزی به اقصی نقاط کشور جابه‌جا شده است.

جهانی بیان کرد: ۷۲ درصد از این تعداد مسافر به خارج از استان و ۲۸ درصد دیگر بصورت درون استانی عزیمت کرده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: در بازه زمانی شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز جابه‌جایی مسافر رشد ۱۰ درصدی را به همراه داشته است که حاکی از ایجاد تعامل و هم افزایی با مدیران شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان دارد.

به گفته وی بر اساس تحلیل داده‌های سامانه‌های هوشمند در اختیار، ۵۸ درصد از جابه‌جایی مسافر در استان مرکزی توسط ناوگان اتوبوسی، ۲۵ درصد از طریق ناوگان مینی بوس و ۱۷ درصد توسط تاکسی‌های سواری بین شهری صورت پذیرفته است.

جهانی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، یک میلیون و ۱۵۹ هزار و ۴۸۳ دستگاه اتوبوس در محورهای مواصلاتی استان مرکزی تردد کرده‌ است که حدود یک درصد از سهم مجموع ترددهای انجام شده در استان را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر برای کنترل و ارتقای ایمنی تردد در ناوگان اتوبوس‌های بین شهری اقدامات قابل توجهی به عمل آمده است. از آن جمله می‌توان به سامانه سپهتن، سامانه ۱۴۱ و اجرای طرح سراسری گشت دروازه‌ای و نظارتی حمل و نقل اشاره کرد.

وی افزود: یکی از مؤثرترین اقدامات بعمل آمده در حوزه حمل و نقل، اجرای طرح گشت دروازه‌ای است که در این راستا کارشناسان ایمنی و ترافیک با استقرار در پاسگاه‌های پلیس راه سطح استان نسبت به کنترل ناوگان در زمینه اجرای ضوابط سازمانی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدامات لازم را بعمل می‌آورند تا مسافرین از خدمات مطلوبی برخوردار شوند.

برچسب‌ها: