رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی مطلوب است

فروردین 5, 1401
198 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی: رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی مطلوب است   اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، وضعیت بهداشتی و رعایت پروتکل ها را در اماکن عمومی مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در مکان هایی که در چند روز اخیر مورد بازدید قرار گرفت، وضعیت […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی:

رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی مطلوب است

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، وضعیت بهداشتی و رعایت پروتکل ها را در اماکن عمومی مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در مکان هایی که در چند روز اخیر مورد بازدید قرار گرفت، وضعیت قابل قبول و مطلوبی داشتند. امیدوارم مردم کماکان این همکاری را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، سید محمد جمالیان با بیان اینکه همه ما به عنوان یک شهروند به وظیفه اجتماعی خود که رعایت پروتکل های بهداشتی است عمل کنیم، افزود: انشاالله در سال جدید وضعیت طوری پیش رود که هم بتوانیم فعالیت های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی فرهنگی را انجام دهیم، هم بتوانیم در کنار کرونا به زندگی عادی جامعه برگردیم.

براساس این گزارش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به جان
باختگان بر اثر گازگرفتگی گفت: متاسفانه از بیست و ششم اسفند تا چهارم فروردین، ۳ نفر از هم استانی های مان در اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن جان خود را از دست دادند و در این مدت ۱۷ مورد مسمومیت با این گاز بی رنگ و بو در استان گزارش شده است.

جمالیان تاکید کرد: در صورت مواجه شدن با افراد آسیب‌دیده سریع آنها را به هوای تازه رسانده و در صورت شدت داشتن علایم به پزشک مراجعه کرده و یا با تماس ۱۱۵ را خبر کنید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: برخی از مسافران نوروزی برای فرار از سرما در داخل چادرهای خود در پارک ها و معابر اقدام به روشن کردن گاز پیک‌نیک و یا استفاده از وسایل گرمایشی غیر ایمن می کنند، که همین امر باعث افزایش موارد مسمومیت با گازمونوکسیدکربن شده است.