رفع مشکلات بازار تاریخی اراک در دستور کار قرار دارد/ پیش‌بینی اعتبار مناسب برای بازار اراک

تیر 31, 1401
117 بازدید

نماینده وزیر میرات فرهنگی: رفع مشکلات بازار تاریخی اراک در دستور کار قرار دارد/ پیش‌بینی اعتبار مناسب برای بازار اراک   اراک–پایگاه خبری چشم براه: نماینده تام‌الاختیار وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفر رئیس جمهور به استان مرکزی گفت: حل مشکلات بازار و بافت تاریخی اراک و گردشگری صنعتی استان مرکزی با […]

نماینده وزیر میرات فرهنگی:

رفع مشکلات بازار تاریخی اراک در دستور کار قرار دارد/ پیش‌بینی اعتبار مناسب برای بازار اراک

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
نماینده تام‌الاختیار وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفر رئیس جمهور به استان مرکزی گفت: حل مشکلات بازار و بافت تاریخی اراک و گردشگری صنعتی استان مرکزی با جدیت در این وزارتخانه دنبال می‌شود.

به‌گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی میثم آسوپا عصر امروز افزود: کمک و برنامه‌ریزی مدون برای حل مشکلات بازار تاریخی اراک و گردشگری صنعتی در سفر رئیس جمهور و هیات دولت مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی افزود: در سفر رئیس جمهور به استان مرکزی؛ برای بازار تاریخی اراک در حوزه میراث‌فرهنگی و بافت تاریخی این کلانشهر اعتبارات قابل توجهی پیش‌بینی شده است.

آسوپا گفت: خواسته اصلی مردم در این سفر مورد استقبال قرار می‌گیرد و ضرورت اصلی ما در دستگاه‌های مرتبط با میراث‌فرهنگی برای کمک به مشکلات این حوزه است.

وی افزود: در حوزه گردشگری و ارتباط با حوزه بانکداری و تسهیلات با نگاه پایه‌ای به رفع مشکلات و نیاز مردم دیده شده است.

نماینده تام‌الاختیار وزیر میراث‌فرهنگی‌، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار داشت: در مجموع در سفر رئیس جمهور به استان مرکزی تعدادی طرح در حوزه سه گانه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مورد توجه قرار گرفته که فهرست این طرح‌ها در شورای اداری توسط وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام خواهد شد.

آسوپا گفت: در این سفر اعتبارات تبصره ۱۸ به طور اختصاصی در شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور مورد بررسی قرار می‌گیرد.