رفع چالش‌های تولید کنندگان با دولت در دستور کار قرار گرفت/ رفع موانع واحدها صنعتی در مجلس پیگری می شود

رفع چالش‌های تولید کنندگان با دولت در دستور کار قرار گرفت/ رفع موانع واحدها صنعتی در مجلس پیگری می شود
بهمن 14, 1401
44 بازدید

معاون وزیر صمت خبرداد: رفع چالش‌های تولید کنندگان با دولت در دستور کار قرار گرفت/ رفع موانع واحدها صنعتی در مجلس پیگری می شود   اراک –پایگاه خبری چشم براه: معاون صنایع عمومی وزارت صمت، بابیان اینکه در حوزه تولید تولیدکنندگان چالش هایی با دولت دارند که باید برای رفع این موانع تلاش هایی صورت […]

معاون وزیر صمت خبرداد:

رفع چالش‌های تولید کنندگان با دولت در دستور کار قرار گرفت/ رفع موانع واحدها صنعتی در مجلس پیگری می شود

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
معاون صنایع عمومی وزارت صمت، بابیان اینکه در حوزه تولید تولیدکنندگان چالش هایی با دولت دارند که باید برای رفع این موانع تلاش هایی صورت گیرد گفت: نرخ بیکاری در سطح کشور در ۱۰ سال اخیر با حمایت های صورت گرفته به کمترین میزان خود رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی صنعت و معدن و تجارت استان مرکزی محمد مهدی برادران در سومین روز از ایام دهه فجر، در  آیین افتتاح خط جدید و مدرن منسوجات الیاف شیشه در مجتمع کارخانجات ساینا دلیجان اظهار کرد: در ۱۰ سال اخیر با حمایت های صورت گرفته، نرخ بیکاری به کمترین میزان و رشد اقتصادی به بهترین میزان رسیده است.
وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها یک واحد صنعتی در دلیجان فعالیت داشت که اکنون ۴۵۰ واحد صنعتی در این شهرستان فعالیت دارند و صادرات زنجیره عایق در این شهرستان تکمیل شده است.
معاون صنایع عمومی وزارت صمت بیان کرد: امروز این شهرستان در سطح دنیا شناخته شده و به بیش از ۲۸ کشور دنیا صادرات انجام می دهد.
برادران خاطرنشان کرد: به منظور کمک به رونق تولید، مقرر شده مجموعه اتاق های بازرگانی به افراد فعال در حوزه بازرگانی و صادرات واگذار شود و بنابر گفته دولت، اتاق بازرگانی باید متشکل از بازرگانان باشد و افراد سیاسی در سایر حوزه ها خدمت کنند.
وی اضافه کرد: در حوزه تولید تولیدکنندگان چالش هایی با دولت دارند که باید برای رفع این موانع تلاش هایی صورت گیرد. رفع مشکلات و موانع واحدهای صنعتی و تولیدکنندگان در جلسه پیش رو در مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهد شد. رفع مشکلات در حوزه صادرات مواد خام و کمک برای صادرات جزو وظایف ما است و قول می دهیم این موارد حل شود.
معاون صنایع عمومی وزارت صمت بیان کرد: رشد صنعت در یک سال و نیم اخیر مرهون حمایت های مقام معظم رهبری و تلاش صنعتگران است، امروز بیشترین رشد در تولید ناخالص ملی در حوزه صنعت و بخش مردمی بوده است.
برادران با اشاره به مشکلات در حوزه تداوم کار افزود: در بسیاری شهرهای دیگر نیز مشکل تداوم کار وجود دارد که مربوط به نبود زیرساخت ها و نبود نیروی کار متخصص است. در کنار اقدامات توسعه ای باید روحیه فسادستیزی با هدف حمایت از بخش تولید مدنظر باشد.