زبان هنر متعهد به حقیقت، زبان مفاهیم ارزشی انقلاب اسلامی

فروردین 18, 1401
185 بازدید

رییس حوزه هنری استان مرکزی: زبان هنر متعهد به حقیقت، زبان مفاهیم ارزشی انقلاب اسلامی اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس حوزه هنری استان مرکزی گفت: زبان هنر متعهدبه حقیقت ، زبان مفاهیم و تبیین ارزش های انقلاب اسلامی و حافظ ارزش های نظام جمهوری اسلامی و ارتباط عمیق با مخاطبین جامعه است. به گزارش […]

رییس حوزه هنری استان مرکزی:

زبان هنر متعهد به حقیقت، زبان مفاهیم ارزشی انقلاب اسلامی

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس حوزه هنری استان مرکزی گفت: زبان هنر متعهدبه حقیقت ، زبان مفاهیم و تبیین ارزش های انقلاب اسلامی و حافظ ارزش های نظام جمهوری اسلامی و ارتباط عمیق با مخاطبین جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، رضا میرزایی در آستانه «هفته هنر انقلاب اسلامی» در نشست با رسانه های استان، با اشاره به اینکه زبان هنر بهترین ابزار برای انتقال پیام و ارزش های انقلاب اسلامی به نسل جوان است افزود: از بیستم تا بیست و ششم فروردین ماه هر سال همزمان با گرامیداشت ایام شهادت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی در تقویم رسمی کشور به نام «هفته هنر انقلاب اسلامی» با شعار «هنر متعهد به حقیقت» نامگذاری شده است. این فرصت و بهانه است تا دستاوردهای هنری- فرهنگی، حوزه هنری استان ها کشور بیشتر مطرح و مورد بررسی قرار گیرد و شاخص های هنر در میان مردم و جامعه بیشتر خود را نشان دهد.

وی خاطرنشان کرد: در استان مرکزی نیز با توجه به مسائل زیست بومی و مسئله محوری رویکرد جدید حوزه هنری، برنامه های تدارک دیده شده است، که در «هفته هنر انقلاب اسلامی» بیش از گذشته در جامعه برجسته شود.

میرزایی بیان کرد: برنامه‌های «هفته هنر انقلاب اسلامی» حوزه هنری استان مرکزی با تجدید بیعت و میثاق با شهدا و رونمایی از سردیس شهید آوینی آغاز می‌شود. و در ادامه نیز ۳۰ اثر از هنرهای تجسمی در سه نمایشگاه استانی نیز در معرض دید علاقمندان و عموم قرار می‌گیرد.

رئیس حوزه هنری استان مرکزی، نشست صمیمی هنرمندان با استاندار مرکزی و نماینده ولی فقیه در استان، تقدیر از هنرمندان برجسته استان، نشست‌های تخصصی ویژه همه هنرها و استادان مطرح کشوری، اجرای نمایش های خیابانی توسط هنرمندان استان، برگزاری جشن امضای کتاب، نشست هنرمندانه عرصه خوشنویسی در بیت تاریخی امام خمینی(ره)، تقدیر ۴۰ نفر از هنرمندان و فعالان رسانه ای و…را بخشی از برنامه‌های «هفته هنر انقلاب اسلامی» استان مرکزی عنوان کرد.

میرزایی در پایان تصریح کرد: از فرصت ها و مناسبت ها و ظرفیت های بالقوه موجو استان، برای معرفی هرچه بیشتر هنر و حقایق انقلاب اسلامی و تبیین شخصیت و دیدگاه‌های شهید آوینی باید استفاده برد و بهره گرفت. در این زمینه رسانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط با مسائل اجتماعی و فرهنگی می‌تواند بسیار موثر و تاثیرگذار باشد و همراهی این گروه ها نیاز انکارناپذیر برای هنر است.