سالروز آزادسازی خرمشهر باز خوانی وتبین دستاوردهای دفاع مقدس

اردیبهشت 23, 1401
168 بازدید

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس: سالروز آزادسازی خرمشهر باز خوانی وتبین دستاوردهای دفاع مقدس اراک– پایگاه خبری چشم براه: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان مرکزی، سوم خرداد را روز انتقال پیام ایستادگی ملت ایران به جهانیان و بازخوانی و تبیین دستاوردهای دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: سوم خرداد یادآور رشادت […]

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس:

سالروز آزادسازی خرمشهر باز خوانی وتبین دستاوردهای دفاع مقدس

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان مرکزی، سوم خرداد را روز انتقال پیام ایستادگی ملت ایران به جهانیان و بازخوانی و تبیین دستاوردهای دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: سوم خرداد یادآور رشادت ها؛ ایثارگری ها و مجاهدت‌های ملت شجاع و غیور ایران است.
به گزارش پایگاه خبری چشم براه، سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی در آستانه سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر، در نشست ستاد گرامیداشت هفته مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان با موضوع گرامیداشت ایام سوم خرداد اظهار کرد: حماسه سوم خرداد نقطه عطف تاریخ دفاع مقدس است که ملت ایران و رزمندگان اسلام برای نظام اسلامی اقتدار و سربلندی خلق کردند و لذا سوم خرداد یوم الله بزرگ است و همچون نگینی درخشان در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار است.

کریمی با بیان اینکه حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر بار دیگر اراده الهی در برابر زورگویان را ثابت کرد،گفت: جمله نورانی و حکیمانه حضرت امام(ره) مبنی بر اینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد نشان از این مسئله دارد.

وی ادامه داد: فرا رسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر فرصتی مناسب برای بازخوانی و تبیین دستاوردهای دفاع مقدس است و لذا کلیه برنامه های این ایام با رویکرد جهاد تبیین برگزار می شوند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی در سالجاری همچون سال های گذشته در ذیل ستاد کنگره شهدای استان تشکیل شده و کلیه دستگاه های اداری ، اجرایی و سازمان ها در این ستاد مسئولیت دارند و گرامیداشت باشکوه مناسبت ها یک ضرورت مهم است که همه باید در این راستا مشارکت و هم افزایی داشته باشند.

وی شعار راهبردی امسال در برنامه های دفاع مقدس و مقاومت را «مامقاوم هستیم» عنوان کرد و گفت: تمامی برنامه ها با این رویکرد برگزار می شوند و با توجه به اهمیت جهاد تبیین محوریت برنامه ها تحقق جهاد تبیین است.

کریمی خاطرنشان کرد: حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و تبیین و ترویج فرهنگ ولایتمداری، مقاومت ، ایثار، جهاد و خودباوری دینی و ملی از جمله اهداف برنامه های گرامیداشت سوم خرداد است.

وی اضافه کرد: تبیین نقش هدایت و فرماندهی الهی ولی فقیه و رهبری در حیات معنوی کشور و خلق حماسه ها و پیروزی ها، تبیین قدرت دفاعی و وحدت نیروهای مسلح و بسیج مردمی برای ایجاد بازدارندگی در مقابله با تهدیدات، تبیین نقش حماسی و وحدت همه اقشار مردم، اقوام، مذاهب، ادیان در مقابله با استکبار و صهیونیسم جهانی، نهادینه سازی روحیه ایثار و مقاومت و تبیین الگوی رفتاری رزمندگان با بهره گیری از فرهنگ عاشورا، تبیین نقش عملیات بیت المقدس و درس ها، عبرت ها و دستاوردهای آن در روند جنگ تحمیلی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در جهت تحقق جامعه آرمان خواه و سلطه ناپذیر از جمله راهبردهای مهم برنامه های گرامیداشت سوم خرداد است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه روز سه شنبه سوم خرداد ماه به عنوان روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی محور فعالیت ها تبیین اهداف و نتایج عملیات پیروزمند بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر قهرمان است، گفت: همچنین روز چهارشنبه چهارم خرداد به عنوان روز دزفول، روز مقاومت و پایداری با محور فعالیت های تبیین مقاومت و پایداری مردم سلحشور دزفول است.

وی خاطر نشان کرد: فصاسازی شهری با محوریت شعار راهبردی مامقاوم هستیم یک ضرورت است که باید در کل استان مورد توجه قرار گیرد و دستگاه های فرهنگی و خصوصا شهرداری ها باید در این خصوص برنامه ریزی کنند.