سال ۱۴۰۱ استان مرکزی میزبان چند دوره مسابقات قهرمانی دو ومیدانی کشور

سال ۱۴۰۱ استان مرکزی میزبان چند دوره مسابقات قهرمانی دو ومیدانی کشور
اسفند 28, 1400
481 بازدید

دبیر فدراسیون دوومیدانی خبر داد، سال ۱۴۰۱ استان مرکزی میزبان چند دوره مسابقات قهرمانی دو ومیدانی کشور اراک– پایگاه خبری چشم براه: دبیر فدراسیون دو و میدانی گفت: سال آینده چندین دوره رقابت‌های کشوری به میزبانی استان مرکزی برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شده است. به گزارش پایگاه خبری چشم براه، علی رضایی در جلسه مجمع عمومی […]

دبیر فدراسیون دوومیدانی خبر داد،

سال ۱۴۰۱ استان مرکزی میزبان چند دوره مسابقات قهرمانی دو ومیدانی کشور

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
دبیر فدراسیون دو و میدانی گفت: سال آینده چندین دوره رقابت‌های کشوری به میزبانی استان مرکزی برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، علی رضایی در جلسه مجمع عمومی سالیانه هیأت دوومیدانی استان مرکزی که به صورت وبینار با حضور معاون امور ورزش و معاون توسعه ورزش بانوان استان مرکزی در اراک برگزار شد، عملکرد هیأت دوومیدانی استان مرکزی را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: سال ۱۴۰۱ چندین رقابت کشوری به میزبانی استان مرکزی برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شده است که از جمله آن ها مسابقات جوانان دختران و پسران است.

طرح آمایش سرزمین اجراشود

در این مجمع معاون امور ورزش استان مرکزی گفت: هیأت دوومیدانی استان مرکزی با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌ها موجود در استان، اجرای طرح آمایش سرزمین را در دستور کار قرار دهد، تا در حوزه قهرمان پروری حرکت رو به رشد را شاهد باشیم.

یحیی زاهدی افزود: با توجه به سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان و تاکیدات وزیر، همگانی کردن ورزش دو ومیدانی از اولویت‌های هیأت باشد. زیرساخت‌های دو ومیدانی نیز در حوزه قهرمانی همگانی تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد آکادمی تخصصی دو ومیدانی می‌تواند زمینه توسعه و گسترش این ورزش را فراهم کند، این اداره کل نیز حمایت خود را از این آکادمی اعلام می‌کند.

براساس این گزارش، در ادامه جلسه رئیس هیأت دوومیدانی استان مرکزی، گفت: درخواست برگزاری مسابقات مرحله دوم لیگ دوومیدانی باشگاه های کشور در دو بخش مردان و زنان و همچنین مسابقات لیگ دو صحرانوردی و پیاده‌روی کشور را به فدراسیون تقدیم کردیم که امیدواریم مورد تایید قرار بگیرد.

مجید فروتن نیا افزود: هم اکنون ۲۵۰ دونده فعال در سطح استان در مواد مختلف فعالیت دارند و کسب عنوان قهرمانی توسط حسین رسولی در مسابقات پرتاب دیسک بین المللی مشهد از جمله موفقیت‌های خوب هیأت استان در سال ۱۴۰۰ است.