سلامت شهروندان اراکی در چنگالِ سیاه مازوت سوزی نیروگاه شازند/ ریه های اراکی ها، انبار ذغال نیروگاه شازند!

سلامت شهروندان اراکی در چنگالِ سیاه مازوت سوزی نیروگاه شازند/ ریه های اراکی ها، انبار ذغال نیروگاه شازند!
آذر 20, 1401
181 بازدید

سلامت شهروندان اراکی در چنگالِ سیاه مازوت سوزی نیروگاه شازند/ ریه های اراکی ها، انبار ذغال نیروگاه شازند! اراک–پایگاه خبری چشم براه: عضو شورای اسلامی شهر اراک، ضمن بیان اینکه استفاده نیروگاه حرارتی شازند از سوخت مازوت، یکی از علل اصلی آلودگی هوای اراک است، گفت: سلامت شهروندان جای مسامحه و مصالحه نیست و این […]

سلامت شهروندان اراکی در چنگالِ سیاه مازوت سوزی نیروگاه شازند/ ریه های اراکی ها، انبار ذغال نیروگاه شازند!

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
عضو شورای اسلامی شهر اراک، ضمن بیان اینکه استفاده نیروگاه حرارتی شازند از سوخت مازوت، یکی از علل اصلی آلودگی هوای اراک است، گفت: سلامت شهروندان جای مسامحه و مصالحه نیست و این نیروگاه برخلاف مصوبه سفر رئیس جمهور از ۲۰ آبان استفاده از سوخت مادر خود را آغاز کرده است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از اداره ارتباطات و بین الملل شهرداری اراک، سیدرضا قریشی افزود: متاسفانه امسال با وجود دستور رئیس جمهور نیروگاه شازند ۳۷ روز زودتر از سال گذشته استفاده از مازوت را آغاز کرده است.
وی اظهار کرد: نیروگاه حرارتی شازند بر خلاف قانون هوای پاک ومصوبه سفر رئیس جمهور از ۲۰ آبان رسما استفاده از سوخت مازوت را آغاز کرده است.
وی با اشاره به آلودگی شدید این روزهای هوای شهر اراک گفت: کلانشهر اراک یکی از هشت شهر آلوده کشور در حالی که هنوز ۱۰ روز به پایان پاییز باقی مانده است تاکنون بیش از ۹۰ روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده که استفاده نیروگاه حرارتی شازند از سوخت مازوت یکی از علل اصلی آلودگی هوای اراک است.
قریشی ضمن ابراز تاسف از اقدام خلاف قانون نیروگاه برق شازند خاطرنشان کرد: شورای کلانشهر اراک در همان روزهای اول به محض اطلاع از استفاده  نیروگاه حرارتی شازند از سوخت مازوت؛ تلاش خود را آغاز کرده وپیگیر اجرایی شدن قانون شدند.
عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک، با تاکید بر اجرایی شدن قانون و مصوبه سفر رئیس جمهور گفت: ضمن تشکر از پیگیری های مجدانه استاندار مرکزی و نمایندگان مردم در مجلس به عنوان یک مطالبه مردمی از این موضوع به سادگی عبور نکنند و به صورت جدی مانع مازوت سوزی نیروگاه شوند چرا که سلامت شهروندان جای مسامحه و مصالحه نیست.
قریشی در پایان تاکید کرد:  متاسفانه مردم اراک شاهدند هر روز بیشتر از قبل هوا آلوده می‌شود و شهروندان‌ بخش اعظمی از سال را در هوای ناسالم تنفس می کنند حال اینکه استفاده از هوای پاک حق اولیه هر انسانی است؛ و اعضای شورای کلانشهر اراک در جهت حذف سوخت مازوت از نیروگاه شازند، از هیچ اقدامی دریغ نخواهند کرد.