سکته مغزی بخش هایی از مغز را به چالش می کشد

اردیبهشت 31, 1401
175 بازدید

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی: سکته مغزی بخش هایی از مغز را به چالش می کشد   اراک–پایگاه خبری چشم براه: کارشناس ارشد کار درمانی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بیماری سکته مغزی یا اصطلاحاً حادثه عروقی مغزی اختلالی هست که در نتیجه آسیب به خونرسانی و عروق […]

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی:

سکته مغزی بخش هایی از مغز را به چالش می کشد

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
کارشناس ارشد کار درمانی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بیماری سکته مغزی یا اصطلاحاً حادثه عروقی مغزی اختلالی هست که در نتیجه آسیب به خونرسانی و عروق مغز به وجود می‌اید و میتواند بخش هایی از مغز را به چالش بکشد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، محسن سرحدی اظهار کرد: این بخش ها از مغز به طور اختصاصی کارهایی را انجام می‌دهند بنابراین اگر این بخش ها دچار آسیب بشوند عملکرد فرد در این کارها دچار مشکل میشود.

وی افزود: سکته مغزی آسیبی است که داخل بافت مغز رخ می‌دهد اما عوارض و پیامدهای ان تمام زندگی فرد را در سطوح مختلف درگیر می کند.

وی اضافه کرد: ‌‌سکته مغزی در سطح زندگی فرد و مشارکت اجتماعی آن مشکل ایجاد می‌کند و توانبخشی به عنوان یکی از پایه‌های اصلی ارائه خدمات درمانی به این افراد می‌تواند به این افراد کمک کند که با چالش‌های این بیماری کنار بیایند و بر ان غلبه کنند.

سرمدی بیان کرد: ما در کلینیک توانبخشی باغچه بان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اراک دانشکده توانبخشی در بخش های گفتار درمانی، کار درمانی و فیزیوتراپی به افراد خدمات ارائه میدهیم.