شاهد ازدحام جمعیت در بازار سرپوشیده و پاساژ ها بدون رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم

اسفند 4, 1400
243 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی: شاهد ازدحام جمعیت در بازار سرپوشیده و پاساژ ها بدون رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم اراک– رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: خریدهای پایان سال آغاز شده و شاهد ازدحام جمعیت در بازار سرپوشیده؛ پاساژها و مراکز خرید سربسته هستیم. مضاف بر اینکه فاصله گذاری و رعایت ماسک […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی:

شاهد ازدحام جمعیت در بازار سرپوشیده و پاساژ ها بدون رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم

اراک– رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: خریدهای پایان سال آغاز شده و شاهد ازدحام جمعیت در بازار سرپوشیده؛ پاساژها و مراکز خرید سربسته هستیم. مضاف بر اینکه فاصله گذاری و رعایت ماسک زدن در آنها رعایت نمی‌شود و این روند می‌تواند میزان پیک ششم را طولانی کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ سید محمد جمالیان اظهار کرد: متاسفانه روند ابتلا کرونا در استان مرکزی همچنان از نظر میزان مبتلایان سرپایی و بستری در حال افزایش است. و متاسفانه آمار فوتی‌ها نیز روند افزایشی دارد.

وی با بیان اینکه، با توجه به اینکه در مناطق قرمز مدارس به صورت مجازی فعال است؛ افزود: میزان ابتلای کودکان؛ مثل سایر استان‌ها نبوده ولی به هر حال میزان بستری اطفال در حال افزایش است. و این هشداری است که داده می‌شود و خانواده‌ها باید مراقبت بیشتری از اطفال خودشان داشته باشند.

جمالیان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه خریدهای پایان سال آغاز شده و ما شاهد این هستیم که بازار سرپوشیده؛ پاساژها و مراکز خرید که سربسته هستند با ازدحام جمعیت مواجه اند و متاسفانه فاصله گذاری و رعایت ماسک زدن در آنها رعایت نمی‌شود. این روند تهدید بزرگ به شمار می رود و می تواند میزان پیک ششم را طولانی می‌کند.