شناسایی ساختمان های ناایمن وپرخطر ورفع نواقص در اولویت معاونت معماری شهرداری اراک

شهریور 22, 1401
97 بازدید

شناسایی ساختمان های ناایمن وپرخطر ورفع نواقص در اولویت معاونت معماری شهرداری اراک     اراک –پایگاه خبری چشم براه: شناسایی موارد ناایمن ساختمان های شهر اراک با هدف رفع خطر در اولویت معاونت معماری و شهرسازی شهرداری اراک قرار گرفت. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ معاون معماری و شهرسازی شهرداری اراک در […]

شناسایی ساختمان های ناایمن وپرخطر ورفع نواقص در اولویت معاونت معماری شهرداری اراک

 

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
شناسایی موارد ناایمن ساختمان های شهر اراک با هدف رفع خطر در اولویت معاونت معماری و شهرسازی شهرداری اراک قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ معاون معماری و شهرسازی شهرداری اراک در حاشیه جلسه بررسی رفع موارد ناایمن ساختمان های اراک و روند پیشگیری از تخلفات ساختمانی بابیان مطلب بالا گفت:
در این جلسه مقرر شد، کمیته ای متشکل از کارشناسان فنی، حقوقی، اجراییات و نظارتی برای شناسایی و تقسیم بندی مواردی که سبب ناایمنی می شود با تشخیص اولویت آنها تشکیل گردد. سپس اماکن و ساختمان های مختلف بر اساس اولویت با عوامل مشخص شده سنجیده و نوع اقدام برای رفع خطر و یا ناایمنی مشخص گردد.

ایرجی افزود: ساختمان هایی که با صدور دستور توقف از عملیات اجرایی در آنها جلوگیری شده است صرفا بعد از ارسال پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ و صدور رای، رفع تخلف گردد.

وی تاکید کرد: همچنین مقرر شد که در نامه های سازمان نظام مهندسی و ناظرین و مجریان جهت صدور توقف عملیات ساختمانی، میبایست دلیل درخواست توقف و نوع تخلف به دقت ذکر شود. همچنین در نامه های رفع تخلف صادره از سوی سازمان نظام مهندسی و ناظرین و مجریان، باید مستندات و دلایل رفع تخلف نیز پیوست گردد. ضمنا دلایل رفع توقف از طریق کارشناس منطقه بررسی و صحت سنجی گردد.

گفتنی این جلسه با حضور خیرمند معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی،ایرجی معاون معماری و شهرسازی، نوری مشاور شهردار، شهرداران مناطق، حیدری مدیر اداره بازرسی، عابدی رییس اجراییات و کارشناسان شهرسازی شهرداری برگزار شد.