شناسایی کلاهبردار فروش امتیاز وام  به مردم

شناسایی کلاهبردار فروش امتیاز وام  به مردم
اسفند 1, 1401
135 بازدید

رئیس پلیس فتا استان مرکزی خبرداد؛ شناسایی کلاهبردار فروش امتیاز وام به مردم اراک –پایگاه خبری چشم براه: رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی از کشف پرونده كلاهبرداري ۲۰۰ میلیون ریالی اعطای امتیاز وام خبرداد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم‌براه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ احسان آنقی بابیان اینکه هم وطنان به […]

رئیس پلیس فتا استان مرکزی خبرداد؛

شناسایی کلاهبردار فروش امتیاز وام
به مردم

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی از کشف پرونده كلاهبرداري ۲۰۰ میلیون ریالی اعطای امتیاز وام خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم‌براه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ احسان آنقی بابیان اینکه هم وطنان به هیچ عنوان به افراد ناشناس در فضای مجازی اعتماد نکنند، گفت: در پی مراجعه شهروندی اراکی به مجموعه پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضایی مبنی بر کلاهبرداری ۲۰۰ میلیون ریالی از وی، پرونده ای تشکیل و موضوع در دستور کار کارشناسان مرکز مبارزه با جرایم رایانه ای قرار گرفت.
وی افزود: شاکی در اظهارات خود بیان داشت که با مؤسسه ای در تلگرام آشنا شده است که با تبلیغ اعطاء وام با سود کم و بدون نیاز به پيگيري هاي اداری، اقدام به دریافت وجه از وی کرده و پس از گذشت یک ماه با عدم پاسخگویی مواجه شده و مالباخته متوجه کلاهبرداری صورت گرفته می شود.
سرهنگ آنقی بیان کرد: با توجه به گذشت بیش از یک ماه از زمان واریز وجه و محل وقوع جرم که شبکه اجتماعی خارجی و غیر قابل اعتماد تلگرام بود و همچنين پيچيدگي پرونده، کارشناسان پلیس در سریع ترین زمان ممکن اقدامات فنی و تخصصی خود را برای شناسایی متهم و عودت وجه کلاهبرداری شده از شاکی آغاز کردند.
وی خاطرنشان کرد: متهم در کانال تلگرامی با تهییج کاربران برای اعطا وام بدون دردسر و فوری اقدام به دریافت وجهی به عنوان سپرده می نمود و پس از گذشت زمانی نسبت طولانی دیگر پاسخگو نبوده و افراد متوجه کلاهبرداری صورت گرفته می شدند و در این راستا ضمن انجام اقدامات فنی و علمی کارشناسان پلیس فتا و مهندسی اجتماعی دقیق متهم به هویت مشخص در یکی از استان های شمالی شناسایی و پس از عودت وجه شاکی پرونده برای ادامه سیر قضایی به دادسرا  ارسال شد.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان داشت: به هیچ وجه به افراد ناشناس در فضای مجازی اعتماد نکنید و به این نکته توجه داشته باشید که هیچ کس در فضای مجازی دلسوز شما نیست و هر موضوع را باید از مبادی درست و قانونی و با دانش و سواد رسانه ای کافی پیگیری کرد.