ضرورت ایجاد پایگاه حفاظتی پژوهشی در منطقه سنگ نگارهای تیمره خمین

ضرورت ایجاد پایگاه حفاظتی پژوهشی در منطقه سنگ نگارهای تیمره خمین
مهر 1, 1400
465 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی اعلام کرد: ضرورت ایجاد پایگاه حفاظتی پژوهشی در منطقه سنگ نگارهای تیمره خمین اراک– مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از ایجاد پایگاه حفاظتی پژوهشی در منطقه سنگ نگارهای تیمره خمین خبر داد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه مصطفی مرزبان در جریان بازدید استاندار مرکزی […]

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی اعلام کرد:
ضرورت ایجاد پایگاه حفاظتی پژوهشی در منطقه سنگ نگارهای تیمره خمین

اراک– مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از ایجاد پایگاه حفاظتی پژوهشی در منطقه سنگ نگارهای تیمره خمین خبر داد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه مصطفی مرزبان در جریان بازدید استاندار مرکزی از سنگ نگاره های تیمره شهرستان خمین گفت: با ثبت جهانی سنگ نگاره های خمین پایگاه حفاظتی پژوهش در منطقه ایجاد می شود. در همین راستا با تاکید استاندار مرکزی روند پیگیری ثبت جهانی سنگ نگارهای تاریخی و ایجاد پایگاه حفاظتی و پژوهش منطقه در دستور کار قرار گرفت.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی با اشاره به ثبت این سنگ‌نگاره های تاریخی در فهرست آثار ملی کشور؛ تعطیلی معادن منطقه، تهیه مستندات و تشکیل پرونده ثبت جهانی و سرکشی دوره‌ای از این آثار را از اقدامات انجام شده در این راستا برشمرد و گفت: با ثبت جهانی سنگ‌نگاره‌ها تشکیل یک پایگاه حفاظتی در منطقه ضروری است.
در این بازدید دکتر ناصری‌فرد پژوهشگر سنگ نگاره‌های کشور پیشینه و قدمت سنگ نگاره‌های تیمره خمین را تشریح کرد.
همچنین استاندار مرکزی در حاشیه سفر خود به شهرستان خمین بهمراه احمد طهرانی فرماندار شهرستان از روند بازسازی و محوطه سازی بقعه متبرکه شاهزاده سید عباس شهرستان خمین نیز بازدید کرد.

برچسب‌ها:, , ,