طراحان پارچه و لباس با ایده پردازی نو و خلاق گرایش نوجوان را تغییر دهند

تیر 30, 1401
85 بازدید

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور: طراحان پارچه و لباس با ایده پردازی نو و خلاق گرایش نوجوان را تغییر دهند اراک-پایگاه خبری چشم براه: دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: طراحان پارچه و لباس باید با ایده پردازی نو و خلاق بتوانند گرایش نوجوان را تغییر دهند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، به […]

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور:

طراحان پارچه و لباس با ایده پردازی نو و خلاق گرایش نوجوان را تغییر دهند

اراک-پایگاه خبری چشم براه:
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: طراحان پارچه و لباس باید با ایده پردازی نو و خلاق بتوانند گرایش نوجوان را تغییر دهند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، سیدمجید امامی امروز راستای میز خدمت که همزمان با سفر رئیس جمهور به استان مرکزی‌ دراین اداره کل تشکیل، در نشست صمیمی با طراحان مد و لباس استان مرکزی بر راه اندازی آموزشکده های تخصصی در حوزه طراحی انواع لباس تاکید کرد و گفت: می توان غیر از لباس اجتماع، لباس نوجوان و لباس مدرسه انواع دیگر لباسها را به این صنعت اضافه کرد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از بی کیفیتی لباس فرم مدارس گلایه کرد و افزود: متاسفانه تولیدکنندگان لباس فرم مدارس به دلیل سود بیشتر خود از کیفیت پارچه ها می کاهند، می توان در تهیه لباس مدرسه از المانهای محلی هر شهر بهره برد.
وی ادامه داد: استان هایی که مرکز تولید پارچه و لباس هستند می توانند با یکدیگر جشنواره های لباس برگزار کنند تا علاوه بر حضور و تعامل طراحان سایر استانها با هم بتوان در یک بازه زمانی بالغ بر۲۰۰ الی ۳۰۰ طرح لباس در کشور ایجاد کرد.

امامی کارکترسازی را مهمتر از تولید دانست و گفت: اکنون که طراحان مشغول طراح ریزی لباس در سنین مختلف هستند ولی در ذهن نوجوان لباس کارکترها و شخصیت های کارتونی مانند بن‌تن، مردعنکبوتی، باب اسفنجی، السانا یخی و …… نقش بسته است که در این راستا طراحان پارچه و لباس باید با ایده پردازی نو و خلاق بتوانند گرایش نوجوان را تغییر دهند.

براساس این گزارش، در ادامه این نشست هر یک از طراحان مشکلات و پیشنهادت خود در خصوص دریافت کدشیما، هنرکارت، بیمه، راه اندازی نمایشگاه، عدم وجود حامی از طرح های نوآور و‌… بیان کردند.