طرح توسعه پیست شهدای سربند با نگاه حداقل ۵۰ ساله در دستور کار قرار گیرد

طرح توسعه پیست شهدای سربند با نگاه حداقل ۵۰ ساله در دستور کار قرار گیرد
خرداد 17, 1401
143 بازدید

رئیس فدراسیون اسکی: طرح توسعه پیست شهدای سربند با نگاه حداقل ۵۰ ساله در دستور کار قرار گیرد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس فدراسیون اسکی گفت: سرمایه گذاری رشته های پر بازده زیر مجموعه اسکی با نگاه به شرایط اقلیمی کشور؛ این ورزش را به ترسیم برنامه منطقی و کاربردی نزدیک می کند. […]

رئیس فدراسیون اسکی:

طرح توسعه پیست شهدای سربند با نگاه حداقل ۵۰ ساله در دستور کار قرار گیرد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس فدراسیون اسکی گفت: سرمایه گذاری رشته های پر بازده زیر مجموعه اسکی با نگاه به شرایط اقلیمی کشور؛ این ورزش را به ترسیم برنامه منطقی و کاربردی نزدیک می کند.

به گزارش پایگاه خبری چشم‌براه، نظریان در مجمع عادی سالیانه هیأت اسکی استان مرکزی، ضمن بیان اینکه انتظار داریم طرح توسعه پیست شهدای سربند با نگاه حداقل ۵۰ ساله بر مبنای کارشناسی و علمی در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: پیگیری‌ لازم برای انتقال پیست کوب از پیست دربندسر به این استان از خواسته های مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی است؛ که در این خصوص پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد، تا توسعه پیست شهدای سربند در استان به نتیجه نهایی برسد و پس از آن پیگیری در کمیسیون تلفیق مجموعه نمایندگان، بقیه کارهای اداری به فدراسیون سپرده شود.

تامین نیازها و تجهیزات فعالیت ورزشکاران

رییس فدراسیون اسکی در بخش دیگر سخنان خود گفت: تامین نیازها و تجهیزات مناسب ورزشکاران، بر اساس توان؛ شرایط و استعدادهای موجود استان ها در دستور کار فدراسیون قرار دارد. در همین راستا استان مرکزی می تواند قطب به استعدادهای ورزش «رولر اسکی باشد.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود در استان مرکزی؛ این استان می تواند سایت تولید تجهیزات ورزش های زمستانی و زیرمجموعه اسکی باشد. تولید پیست کوب؛ تلکابین و تلسکینر با ارزش افزوده بسیار و جلوگیری از خروج ارز، فواید بیشماری برای ایران دارد. و این پتانسیل در استان مرکزی و صنعتگران توانمندی این استان وجود دارد.

حقدادی: نیاز پیست اسکی شهدای سربند تامین یک دستگاه برفکوب

بر اساس این گزارش، مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی در این نشست گفت: وزیر ورزش و جوانان در سفر اخیر به استان مرکزی؛ از پیست شهرستان شازند بازدید کرد و طبق گزارش رئیس هیأت اسکی استان، در این بازدید طرح توسعه پیست شهدای سربند مطرح شد که نیاز است برای تامین منابع مالی این طرح و تحقق توسعه آن فدراسیون همکاری لازم را انجام دهد.

عابد حقدادی خاطرنشان کرد: درخواست دیگر اینکه تامین برفکوب برای پیست اسکی شهدای سربند است که حدود ۴ سال برای خرید این دستگاه پیگیری کردیم و حتی در سال اول اعتباری تخصیص یافت.

وی اضافه کرد: برفکوب یا پیست کوب یک دستگاه دست دوم وارداتی است که متاسفانه دستگاه دولتی نمی‌تواند خرید و وارد کند. البته راهکار پیشنهادی ما برای حل مشکل، انتقال یکی از چند دستگاه موجود در پیشت دربندسر است.

رئیس هیأت اسکی مرکزی: نبود برخی امکانات مانع رشد ورزش اسکی در مرکزی

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ رئیس هیأت اسکی استان مرکزی، همچنین با اشاره به عملکرد این هیأت در سال ۱۴۰۰ گفت: هم اکنون مهمترین نیاز پیست اسکی استان برفکوب است که نبود این دستگاه مانع رشد ورزش اسکی در این استان شده است.
رئوفی افزود: ورزشکاران و علاقمندان به این ورزش جهت ورزش اسکی به پیست های استان ها و شهرهای مجاور مراجعه می کنند. در حال حاضر شهرستان های الیگودرز، فریدون‌شهر و… از امکانات تقریباً مناسب برای انجام این ورزش برخوردارند. امیدواریم این موارد مورد توجه فدراسیون قرار بگیرد.

گزارش تصویری: