ظرفیت تخت های ویژه اطفال روبه تکمیل است

اسفند 4, 1400
219 بازدید

زنگ خطر گوش خراش شد؛! به علت افزایش شمار بستری کودکان؛ ظرفیت تخت های ویژه اطفال روبه تکمیل است اراک– معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: به علت افزایش شمار بستری کودکان، تخت‌های ویژه بخش اطفال رو به تکمیل است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه […]

زنگ خطر گوش خراش شد؛!
به علت افزایش شمار بستری کودکان؛

ظرفیت تخت های ویژه اطفال روبه تکمیل است

اراک– معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: به علت افزایش شمار بستری کودکان، تخت‌های ویژه بخش اطفال رو به تکمیل است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ بهمن صادقی سده بیان کرد: متاسفانه در این روزها شاهد افزایش موارد ابتلا به سویه اُمیکرون هستیم که به علت ابتلای خفیف، بیماران دیر هنگام به مراکز درمانی مراجعه میکنند که این امر خود یک زنگ خطر محسوب میشود چرا که بیش از نیمی از مواردی که مراجعه میکنند، بستری میشوند.

وی با تاکید بر این نکته که تخت های مراقبت ویژه یکی از شاخص های اصلی درمانی هستند، خاطر نشان کرد: متاسفانه ظرفیت تخت های آی سی یو سانتر اصلی کرونا تکمیل شده و در روزهای آتی مجبور به استفاده از ظرفیت سایر بیمارستان ها خواهیم شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: تاکنون مورد فوتی در گروه سنی اطفال ثبت نشده است اما موارد ابتلا به ویروس در این گروه از جامعه هدف بسیار بالا می باشد به طوریکه ظرفیت تخت های ویژه اطفال رو به تکمیل است.

صادقی اضافه کرد: تابلوی مراجعه کودکان عمدتاً کمی متفاوت و با علائمی چون تب و اختلال الکترولیت و آب مراجعه میکنند که در صورت مراجعه به موقع سریعاً به روش های درمانی پاسخ خواهند داد.

وی بیان کرد: بر اساس آخرین بررسی ها و آمار صورت گرفته بیش از ۴۰ درصد موارد فوتی در همان ۵ درصد جمعیتی اتفاق می افتد که واکسنیه نشده اند لذا لازم است که واکسیناسیون جدی گرفته شود و خانواده ها نسبت به واکسینه شدن خود و فرزندان اهتمام ورزند‌.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در پایان تاکید کرد: بین انواع واکسن ها اولویت و ارجحیت خاصی وجود ندارد اما افرادی که دو دُز اول یک نوع واکسن دریافت کرده اند بهتر است که دُز سوم را پلتفرم متفاوت دریافت کنند.