عملیات اجرایی۱۲ پروژه محرومیت‌زدایی حوزه سلامت در استان مرکزی آغاز شد

اردیبهشت 21, 1401
127 بازدید

همزمان با هفته سلامت، عملیات اجرایی۱۲ پروژه محرومیت‌زدایی حوزه سلامت در استان مرکزی آغاز شد   اراک–پایگاه خبری چشم براه: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی ضمن بیان اینکه ۳۱ پروژه محرومیت‌زدایی در حوزه سلامت شناسایی شده است، گفت: همزمان با پنجمین روز از هفته سلامت، کلنگ عملیات اجرایی ۱۲ پروژه زمین زده شد. به […]

همزمان با هفته سلامت،

عملیات اجرایی۱۲ پروژه محرومیت‌زدایی حوزه سلامت در استان مرکزی آغاز شد

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی ضمن بیان اینکه ۳۱ پروژه محرومیت‌زدایی در حوزه سلامت شناسایی شده است، گفت: همزمان با پنجمین روز از هفته سلامت، کلنگ عملیات اجرایی ۱۲ پروژه زمین زده شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه،سید محمد جمالیان در  مراسم کلنگ زنی خانه بهداشت روستای عزیز آباد شهرستان فراهان بیان کرد: اعتبارات حوزه سلامت در استان افزایش یافته اما محرومیت ها در این بخش به قدری زیاد بوده که کافی نیست و باید باز هم تزریق شود.

وی افزود: در سال اخیر بودجه خوبی را در بخش پروژه های محرومیت زدایی در حوزه سلامت دریافت نموده ایم اما در برخی شهرستان ها میزان محرومیت به قدری است که این منابع کافی نیست و باید بازم تامین اعتبار کرد.

وی بیان کرد: ۳۱ پروژه محرومیت زدایی در استان شناسایی و اقدام شده اند که امروز و به صورت همزمان ۱۲ پروژه کلنگ زنی و عملیات ساخت و تکمیل آنها آغاز شده است.

جمالیان خاطرنشان کرد: از تعداد کل پروژه ها ۱۹ پروژه روستایی و ۱۲ شهری هستند و سعی شده ساخت خانه بهداشت و خانه سلامت بیشتر در اولویت قرار داشته باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: پیش بینی می کنیم مراحل ساخت این پایگاه ها بین ۶ تا ۹ ماه به طول انجامد و برای بهره برداری و استفاده مردم محیا شود.
وی افزود: دسترسی عادلانه به خدمات به خصوص در حوزه بهداشت و درمان و به ویژه در مناطق کم برخوردار، همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است.
وی تصریح کرد: ۵۰ درصد تخصیص منابع به دانشگاه صورت گرفته و امیدواریم ۵۰ درصد باقیمانده نیز به موقع تخصیص یابد تا بتوانیم مشکلات ابنیه درمانی تحت پوشش را در کمترین زمان و بدون اتلاف وقت مرتفع سازیم.