عملیات اجرایی آبرساني ۲۸ روستاي شهرستان ساوه آغاز شد

اردیبهشت 25, 1401
70 بازدید

عملیات اجرایی آبرساني ۲۸ روستاي شهرستان ساوه آغاز شد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: عمليات اجرايي طرح آبرساني به ۲۸ روستاي شهرستان ساوه آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان ساوه گفت: اهم اقدامات پيش بيني […]

عملیات اجرایی آبرساني ۲۸ روستاي شهرستان ساوه آغاز شد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
عمليات اجرايي طرح آبرساني به ۲۸ روستاي شهرستان ساوه آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان ساوه گفت: اهم اقدامات پيش بيني شده در اين طرح شامل ايجاد تاسيسات آب اعم از تجهيز و حفر چاه ، احداث ايستگاه پمپاژ و مخزن ذخيره آب در دو مجتمع آبرساني “سردار سليماني” و “سرداران” ساوه است.

سعید طاعتی افزود: اعتبار اين طرح در مجتمع آبرساني سردار سليماني (كوهپايه) مشتمل بر آبرساني به شش روستا با اعتباري بالغ بر ۹ ميليارد و ششصد ميليون تومان و در مجتمع سرداران مشتمل بر آبرساني به ۲۲ روستا با اعتباري بالغ بر ۱۳ ميليارد تومان و مجموعا بالغ بر ۲۲ ميليارد تومان است.

وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در اين طرح بيان داشت : احداث مخازن ذخيره در روستاهاي چرمك ، شرفلو ، ملك آباد ، و حقانيه و همچنين احداث يك باب مخزن تقليل فشار در مسير خط انتقال سيليجرد انجام خواهد شد.

طاعتی ادامه داد : احداث خط انتقال آب باغشاهي و سيليجرد ، بازسازي و بهسازي چشمه سيليجرد و اجراي خط انتقال روستاي يل آباد به الوسجرد به طول ۵۶۰۰ متر از ديگر اقدامات در اين طرح مي باشد.