فراخوان دانش آموزان استان مرکزی برای دریافت واکسیناسیون/ واکسیناسیون ضربتی دانش آموزان آغاز شد

فراخوان دانش آموزان استان مرکزی برای دریافت واکسیناسیون/ واکسیناسیون ضربتی دانش آموزان آغاز شد
مهر 15, 1400
93 بازدید

  اراک–رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس ابلاغیه جدید وزارت بهداشت طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ سال به بالا در مناطق مختلف استان مرکزی آغاز شد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم به راه ، دکتر سید محمد جمالیان، بیان کرد: با توجه به اینکه شروع سال تحصیلی به‌ صورت حضوری دارای […]

 

اراک–رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس ابلاغیه جدید وزارت بهداشت طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ سال به بالا در مناطق مختلف استان مرکزی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم به راه ، دکتر سید محمد جمالیان، بیان کرد: با توجه به اینکه شروع سال تحصیلی به‌ صورت حضوری دارای مزایای زیادی نسبت به آموزش مجازی است و هیچ روشی جایگزین آموزش حضوری در مدرسه نیست از این رو برای بازگشایی مدارس باید دانش آموزان واکسن کرونا را دریافت کنند تا این آرامش به آنها داده شود و بدون هیچ گونه نگرانی در مدارس حضور یابند

وی افزود: بنابراین جهت تحقق این امر بنابر ابلاغیه جدید وزارت بهداشت یک طرح ضربتی ۳ روزه جهت تسریع در روند واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ سال به بالا از تاریخ پنج شنبه ۱۵ مهرماه تا روز شنبه هفدهم مهر اجرا خواهد شد.

جمالیان ادامه داد: در طی این سه روز کلیه مراکز واکسیناسیون در شهر اراک در دو شیفت صبح( ۸ صبح تا ساعت ۱۲) و عصر (۱۶ تا ۲۰ شب) آماده ارائه خدمات به همشهریان می باشند و از کلیه دانش آموزان مشمول دریافت واکسن، که تا کنون به هر دلیلی موفق به دریافت آن نشده اند انتظار داریم برای تزریق واکسن اقدام کنند چرا که اجرای واکسیناسیون شرایط را برای تسهیل در کنترل و مدیریت بیماری کرونا و بازگشت به شرایط عادی فراهم خواهد کرد.

وی تاکید کرد: بنابر دستور وزیر بهداشت و ابلاغیه ارسال شده، دو هفته پس از دریافت دُز دوم واکسن کرونا این گروه سنی و اطمینان از سلامتی آن ها در نیمه ی آذر ماه کلیه دانش آموزان متوسطه اول و دوم و دانشجویان در کلاس درس حضور پیدا خواهند کرد.

جمالیان افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی همیشه می بایست در اولویت قرار
گیرد و این را باید همه بدانیم که افرادی هم که واکسن کرونا را دریافت نموده اند می بایست دستورالعملهای بهداشتی را رعایت کنند و استفاده از ماسک جزء موارد ضروری می باشد که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، براساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، مراکز تجمیعی واکسیناسیون در سطح شهرستان اراک به شرح زیر می باشد:
۱-سالن شهید ساکی (ساختمان شماره دو دانشگاه علوم پزشکی اراک) واقع در خیابان دانشگاه (ساختمان الغدیر)
۲-سالن یادگار امام (ره) واقع در کوی رضوی (شهرک گردو).
۳-سالن مدیریت بحران واقع در خیابان قائم مقام (جنب استخر شهرداری).
۴-مصلای بیت‌المقدس اراک.
۵-مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی (سپاه روح الله )واقع در خیابان امام حسینیه ثارالله.
۶-سالن دانشگاه آزاد واقع در خیابان دانشگاه (داخل محوطه دانشگاه قنات)
۷_ مرکز واکسیناسیون خودرویی دانشکده فنی حرفه ای امیرکبیر در شهرک معلم(در شیفت عصر) است.