فرزندان شاهد و ایثارگر در عرصه های شکوفایی علمی پیشقدم هستند

 فرزندان شاهد و ایثارگر در عرصه های شکوفایی علمی پیشقدم هستند
مهر 26, 1401
41 بازدید

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی:  فرزندان شاهد و ایثارگر در عرصه های شکوفایی علمی پیشقدم هستند     اراک– پایگاه خبری چشم براه: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: فرزندان شاهد و ایثارگر در عرصه های شکوفایی علمی پیشقدم و جزو مفاخر ایران هستند و همواره باید نمونه و […]

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی:

 فرزندان شاهد و ایثارگر در عرصه های شکوفایی علمی پیشقدم هستند

 

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: فرزندان شاهد و ایثارگر در عرصه های شکوفایی علمی پیشقدم و جزو مفاخر ایران هستند و همواره باید نمونه و ممتاز باشند؛ چرا که پدرانشان نمونه بوده و هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، رضا ربیعی در همایش تجلیل از دانش آموزان ممتاز شاهد و ایثارگر استان مرکزی که با حضور جمع از خانواده‌های شاهد و ایثارگر در موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار استان مرکزی بر گزار شد، افزود: همه در مقابل شهدا رسالت عظیم به دوش داریم؛ اما رسالت فرزندان شهدا و ایثارگران بسیار بزرگتر است. چون پرچم دار این مسیر طولانی و سخت و حافظ سیره شهدا هستند.

وی خاطر نشان کرد: افتخار آفرینی های امروز دانش آموزان شاهد و ایثارگر افتخار بزرگی است که با داشتن آگاهی و بصیرت در زمینه های مختلف می توان با دشمنان ایران اسلامی مقابله کرد.

وی بیان داشت: خدمتگزاری به شهدا و جامعه ایثارگری توفیق بزرگی است که امروز نصیب همه ما به ویژه کارکنان خودم بنیاد شده است و یقیناً وظیفه ما در قبال عزیزان ایثارگر سنگین است که امیدواریم بتوانیم به شکرانه این افتخاری که نصیب ما شده هر آنچه را که در توان داریم در طبق اخلاص گذاشته و به جامعه ایثارگران خدمت کنیم که فردای قیامت شرمنده شهدا نباشیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود گفت: امروز مفتخریم در استان مرکزی ۳۲ مدرسه نیمه متمرکز (شاهد) دایر است که از این رقم ۱۴ مدرسه در مقطع ابتدایی؛ ۱۰ مدرسه در مقطع متوسطه اول و ۸ مدرسه در مقطع متوسطه دوم فعال هستند.

وی اضافه کرد: همچنین در سال تحصیلی ۱۴۰۰– ۱۴۰۱ تعداد ۱۲۵۸ دانش آموز شاهد و ایثارگر در استان مشغول به تحصیل بوده و آمار کل قبولی دانش آموزان در سطح استان ۱۰۹۴ نفر و به عبارتی ۸۷ درصد کل دانش آموزان را شامل می‌شود که از این تعداد ۴۵۳ دانش آموز ممتاز شناخته شده است. گفتنی است در این آیین از ۳۰ دانش آموز دوره ابتدایی و ۲۰ دانش آموز دوره متوسطه اول و ۲۰ دانش آموز دوره متوسط دوم شهرستان اراک تجلیل شد.