فضای سبز شهری عادلانه توزیع نشده/ میزان سرانه فضای سبز اراک بیشتر از متوسط کشور

فضای سبز شهری عادلانه توزیع نشده/ میزان سرانه فضای سبز اراک بیشتر از متوسط کشور
اسفند 15, 1400
170 بازدید

رئیس شورای شهر اراک اعلام کرد: فضای سبز شهری عادلانه توزیع نشده/ میزان سرانه فضای سبز اراک بیشتر از متوسط کشور اراک– پایگاه خبری چشم براه: فضای سبز شهری در تمام محلات اراک به طور عادلانه توزیع نشده است. رو یکرد شورای ششم؛ فرهنگی و اجتماعی است در همین راستا میزان اعتبار ویژه برای فضای […]

رئیس شورای شهر اراک اعلام کرد:

فضای سبز شهری عادلانه توزیع نشده/ میزان سرانه فضای سبز اراک بیشتر از متوسط کشور

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
فضای سبز شهری در تمام محلات اراک به طور عادلانه توزیع نشده است. رو یکرد شورای ششم؛ فرهنگی و اجتماعی است در همین راستا میزان اعتبار ویژه برای فضای سبز شهر در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشم به راه رئیس شورای شهر اراک با بیان مطلب بالا گفت: از همین رو میزان اعتبار ویژه ای برای فضای سبز اراک و مراکز تفریحی در بودجه سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شد.

سید وحید میرنظامی اظهار کرد: اراک شهر آلوده است و میزان سرانه فضای سبز بیشتر از متوسط کشور است. اما به دلیل آلودگی هوای این شهر؛ توسعه هرچه بیشتر این فضا لازم و ضروری است. و می‌ طلبد ریه های تنفسی شهر تقویت شود.

وی با بیان اینکه فضای سبز شهری در تمام محلات به طور عادلانه توزیع نشده است؛ افزود؛ بنابراین باید فضای سبز را در مناطق دره گردو؛ کوی مستوفی و پارک شهید باهنر تقویت کرد.

رئیس شورای شهر اراک بیان کرد: در مدیریت شهری کنونی توجه ویژه‌ای به فضای سبز در دره گردشگری گردو شده است. در سال ۱۴۰۰ شاید یک میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته نشده بود؛ اما امسال حدود ۷۰ میلیارد تومان برای ایجاد مقدمات و زیرساخت‌ها در این محدوده به طور اختصاصی در نظر گرفته شده است که در صورت رفع موانع حقوقی و جذب سرمایه‌گذار اجرای خواهد شد.