فعالیت مراکز واکسیناسیون درماه مبارک رمضان ادامه دارد/افزایش مراجعین مبتلایان به کرونا به مراکز درمانی در هفته دوم فروردین

فروردین 16, 1401
309 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبرداد؛ فعالیت مراکز واکسیناسیون درماه مبارک رمضان ادامه دارد/افزایش مراجعین مبتلایان به کرونا به مراکز درمانی در هفته دوم فروردین   اراک–پایگاه خبری چشم براه: تزریق و دریافت واکسن؛ به دلیل اهمیت توجه به سلامت و ایمنی در برابر بیماری کرونا؛ روزه را باطل نمی کند؛ و مراکز واکسیناسیون […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبرداد؛

فعالیت مراکز واکسیناسیون درماه مبارک رمضان ادامه دارد/افزایش مراجعین مبتلایان به کرونا به مراکز درمانی در هفته دوم فروردین

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
تزریق و دریافت واکسن؛ به دلیل اهمیت توجه به سلامت و ایمنی در برابر بیماری کرونا؛ روزه را باطل نمی کند؛ و مراکز واکسیناسیون دراستان مرکزی همچون گذشته فعال هستند.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ بابیان مطلب بالا گفت: طبق اعلام مراجع، مبنی بر اینکه تزریق و دریافت واکسن به دلیل اهمیت توجه به سلامت و ایمنی در برابر بیماری کرونا، روزه را باطل نمی کند، به همین دلیل کلیه مراکز واکسیناسیون در استان همچون گذشته فعال هستند و به فعالیت خود ادامه می دهند.
سید محمد جمالیان افزود: تمام مراکز جامع سلامت و مصلی بیت المقدس در اراک آماده به کار هستند اما ساعت کاری مصلی از ۸.۳۰ الی ۱۵ و مابقی نیز مطابق با ساعات اداری فعالیت می کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه آغاز پیک بعدی قرار داریم از مردم می خواهیم کسانیکه دز یادآور و یا دزهای اول و دوم خود را دریافت نکرده اند حتما و هر چه سریعتر اقدام کنند.

جمالیان بیان کرد: خوشبختانه استان مرکزی از لحاظ واکسیناسیون جزء استان های برتر در کشور است بطوریکه دز اول ۹۶درصد ، دز دوم ۸۸ درصد و ۴۸ درصد جامعه دز سوم را دریافت کرده اند.

وی تاکید کرد: ۱۱ هزار ۸۱۶ نفر از جمعیت ۵ تا ۱۲ سال دز اول، ۳ هزار و ۶۴۴ هر دو دز را دریافت کردند و از جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال نیز ۸۶ هزار و ۴۶ نفر دز اول و ۷۵ هزار و ۹۶۴ نفر دز دوم و ۴ هزار و ۷۴۴ نفر دز سوم را دریافت کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: متاسفانه سنین ۵ تا ۹ و ۹ تا ۱۲ سال استقبال کمی از واکسن داشته اند که با توجه به درگیری بالای افراد به خصوص کودکان در پیک ششم و به ویژه با بازگشایی و حضوری شدن مدارس از خانواده ها می خواهیم نسبت به سلامت فرزندان خود حساس تر باشند.

وی افزود: میزان سرپایی و بستری در هفته دوم فروردین نسبت به هفته نخست سال افزایش داشت که نشات گرفته از رفتارهای شب عید بوده که با توجه به زیاد بودن دید و بازدیدها و رفت و آمدهای مرسوم عید و سفرهای نوروزی، پیش بینی می کنیم این سیر افزایشی ادامه دار باشد.

جمالیان گفت: تخمین می زنیم تا حدود یک ماه آتی درگیر این روند افزایشی باشیم که با توجه به از سر گیری بسیاری از فعالیت های اقتصادی، فرهنگی و آموزشی و فعالیت رسمی ادارات و شرکت ها، نیاز است پروتکل های بهداشتی بیش از پیش رعایت شود.

وی در پایان تاکید کرد: متاسفانه شواهد نشان می دهد، افرادی که از مسافرت بازگشته اند پروتکل های بهداشتی را به میزان کمتری رعایت می کنند.