فعالیت واحد دندانپزشکی مراکز جامع سلامت روستایی جیریا و مشهدالکوبه آغاز شد

خرداد 17, 1401
130 بازدید

رئیس گروه بهداشت دهان و دندان خبرداد؛ فعالیت واحد دندانپزشکی مراکز جامع سلامت روستایی جیریا و مشهدالکوبه آغاز شد اراک–پایگاه خبری چشم براه: رییس گروه بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: واحد دندانپزشکی روستای جیریا از خردادماه و روستای مشهدالکوبه از اواخر فروردین ماه فعال شده اند و به مردم […]

رئیس گروه بهداشت دهان و دندان خبرداد؛

فعالیت واحد دندانپزشکی مراکز جامع سلامت روستایی جیریا و مشهدالکوبه آغاز شد

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رییس گروه بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: واحد دندانپزشکی روستای جیریا از خردادماه و روستای مشهدالکوبه از اواخر فروردین ماه فعال شده اند و به مردم منطقه خدمات مناسب با تعرفه های دولتی ارائه می دهند.

به گزارش‌ پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، مژگان میرشفیعی اظهار کرد: تمامی خدمات از قبیل جرم گیری، ترمیم دندان، کشیدن دندان و عصب کشی دندان شیری در این مراکز انجام می گیرد.

وی بیان کرد: یک دندانپزشک با یک تخت (یونیت) در ساعات اداری و ۲ روز هفته در این مراکز به مردم منطقه خدمت رسانی می کند.

میرشفیعی با اشاره به اینکه ارائه خدمات با تعرفه های دولتی انجام می‌شود گفت: ارائه خدمت برای دارندگان دفترچه روستایی برای گروه هدف (کودکان زیر ۱۴ سال، خانم های باردار و شیرده) رایگان است.

رییس گروه بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک، دسترسی آسان، توزیع عادلانه خدمات و پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان بویژه پوسیدگی دندان شیری را از اهداف ارائه خدمات دندانپزشکی در مناطق روستایی عنوان کرد.