فعالیت ۱۹ شرکت ایرانی در کشور ساحل عاج چشم گیر است

فعالیت ۱۹ شرکت ایرانی در کشور ساحل عاج چشم گیر است
شهریور 27, 1401
34 بازدید

تاماکولوواتارا خبرداد؛ فعالیت ۱۹ شرکت ایرانی در کشور ساحل عاج چشم گیر است اراک –پایگاه خبری چشم براه: سفیر کشور ساحل عاج در ایران از فعالیت اقتصادی ۱۹ شرکت ایرانی در این کشور خبرداد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه: تاماکولوواتار، درحاشیه سفر دو روزه خود به استان مرکزی در اراک در جمع خبرنگاران […]

تاماکولوواتارا خبرداد؛

فعالیت ۱۹ شرکت ایرانی در کشور ساحل عاج چشم گیر است

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
سفیر کشور ساحل عاج در ایران از فعالیت اقتصادی ۱۹ شرکت ایرانی در این کشور خبرداد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه: تاماکولوواتار، درحاشیه سفر دو روزه خود به استان مرکزی در اراک در جمع خبرنگاران ضمن بیان اینکه؛
۱۹ شرکت از ایران در کشور عاج فعالیت اقتصادی دارند که انتظار این کشور خیلی بیشتر از این میزان است گفت: باعث خوشحالی دولت کشور ساحل عاج است که شرکت‌ها و ظرفیت‌های ایرانی وارد این کشور شده و در آن مستقر شوند.
سفیر کشور ساحل عاج در ایران افزود: حجم مبادلات جمهوری اسلامی
ایران و ساحل عاج تاکنون خوب بوده و انتظار می رود این حجم مبادلات اقتصادی ۲ کشور بیش از پیش افزایش یابد.

وی هدف از سفر خود به استان مرکزی را آشنایی با توانمندی های این استان در زمینه های مختلف صنعتی و کشاورزی و خدمات فنی مهندسی عنوان کرد و افزود: اگرچه استان مرکزی به عنوان قطب صنعتی شهرت دارد اما از توانمندی های این استان در حوزه کشاورزی نباید غافل شد.

سفیر کشور ساحل عاج در ایران اظهار داشت: اقتصاد این کشور بر مبنای کشاورزی است و امکانات و دانش کشاورزی جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در به روز رسانی کشاورزی کشور ساحل عاج دارد.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران امکانات و ظرفیت‌های مناسبی در به روز رسانی دانش فنی دارد و کشور ساحل عاج خواستار همکاری با این کشور است.