فوتی های روزانه کرونا تک رقمی شد/ ۳۰ استان کشور مرگ و میر صفر و یک داشته اند

اردیبهشت 14, 1401
188 بازدید

فوتی های روزانه کرونا تک رقمی شد/ ۳۰ استان کشور مرگ و میر صفر و یک داشته اند   اراک–پایگاه خبری چشم براه: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد فوتی‌های کرونا تک رقمی شده است. به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت؛ […]

فوتی های روزانه کرونا تک رقمی شد/ ۳۰ استان کشور مرگ و میر صفر و یک داشته اند

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد فوتی‌های کرونا تک رقمی شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت؛ ۳۰ استان کشور مرگ و میر صفر و یک داشته‌اند.

براساس این گزارش؛ متن اطلاعیه این مرکز به شرح زیر است:
تاکنون ۶۴ میلیون و ۳۵۱ هزار و ۴۰۳ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۱۹۶ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۸۳ هزار و ۶۴۱ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۴۹ میلیون و ۱۳ هزار و ۲۴۰ دُز رسید.
در شبانه روز گذشته ۵ هزار و ۶۳۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

از دیروز تا امروز ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۶۶ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۸۲۸ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۱۳۸ نفر رسید.

در شبانه روز گذشته به غیر از کرمان با ۲ نفر فوتی و استانهای خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، البرز، همدان و گیلان با یک فوتی، در ۲۵ استان کشور هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کووید۱۹ ثبت نشده است.
خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۹۹۴ هزار و ۸۵۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

یک هزار و ۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۵۱ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۹۵۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز نیست، ۳۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۲۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۹۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.