مازوت سوزی نیروگاه شازند متوقف شود/آلودگی هوا چالش جدی اراک

مازوت سوزی نیروگاه شازند متوقف شود/آلودگی هوا چالش جدی اراک
آذر 2, 1401
125 بازدید

رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی؛ مازوت سوزی نیروگاه شازند متوقف شود/آلودگی هوا چالش جدی اراک   اراک- پایگاه خبری چشم براه: رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی اراک بر توقف مازوت سوزی در نیروگاه شازند تاکید کرد و گفت: آلودگی هوا چالش جدی این روزهای اراک است؛ استاندار مرکزی نسبت به توقف […]

رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی؛

مازوت سوزی نیروگاه شازند متوقف شود/آلودگی هوا چالش جدی اراک

 

اراک- پایگاه خبری چشم براه:
رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی اراک بر توقف مازوت سوزی در نیروگاه شازند تاکید کرد و گفت: آلودگی هوا چالش جدی این روزهای اراک است؛ استاندار مرکزی نسبت به توقف مازوت سوزی در نیروگاه دستورات لازم را صادر کند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی و امور بین المللی شهرداری اراک، سید وحید میر نظامی اظهار کرد: آلودگی هوا چالش جدی این روزهای شهر اراک است، از استاندار مرکزی به عنوان مقام عالی استان تقاضا داریم جهت توقف مازوت‌سوزی در نیروگاه دستور لازم را صادر کند.
وی افزود: در جریان سفر ریاست‌جمهوری به استان، نشستی را با رئیس سازمان محیط زیست داشتیم که در آن مقرر شد پاییز و زمستان سال جاری در نیروگاه اراک به هیچ‌وجه مازوت سوزانده نشود.
وی خاطرنشان کرد: شاید برای توجیه این امر بتوان گفت: که در پاییز بیش از آنچه پیش‌بینی شده بود گاز مصرف شده است و در حال حاضر چاره‌ای جز مازوت‌سوزی باقی نمانده است، اما پیشنهاد ما به عنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر اراک این است که سلامت شهروندان در اولویت قرار گیرد، چرا که تنگناهای معیشتی را می‌توان با کمی قناعت جبران کرد، اما چالش‌های زیست‌محیطی آب‌وهوای شهر موضوعاتی نیست که به سادگی بتوان از آن عبور کرد.
میرنظامی بیان داشت: ما موظف هستیم این مطالبه مردمی را مطرح کنیم، نیاز است مازوت‌سوزی در نیروگاه متوقف شود و در مقابل می‌توان ساعت کاری صنایع استان و کشور را به صورت نوبتی شیفت‌بندی کرد و از این طریق بار مضاعفی که به نیروگاه وارد شده است را کاهش داد تا بتوان با سوخت گاز امور را پیش برد.
رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی کلانشهر اراک در بخش دیگر سخنان خود گفت: آلایندگی کارخانه ایرالکو که در محدوده شهر واقع شده، از دیگر مواردی است که هوای شهر به‌ویژه شهرک‌های شرقی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و اگر این مرکز الزامات زیست‌محیطی را رعایت نکنند، مشکلات همچنان ادامه خواهد داشت.