مبارزه باسن گندم در ۱۱۲ هزار هکتار از مزارع

خرداد 5, 1401
69 بازدید

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مرکزی خبر داد؛ مبارزه باسن گندم در ۱۱۲ هزار هکتار از مزارع   اراک– پایگاه خبری چشم براه: مبارزه سن گندم و پوره سن سال جاری در ۱۱۲ هزار هکتار از مزارع این استان مرکزی انجام شد. به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد […]

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مرکزی خبر داد؛

مبارزه باسن گندم در ۱۱۲ هزار هکتار از مزارع

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
مبارزه سن گندم و پوره سن سال جاری در ۱۱۲ هزار هکتار از مزارع این استان مرکزی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان مرکزی با بیان مطلب بالا و با اشاره به اینکه مبارزه با سن مادر از اواسط فروردین امسال در مزارع گندم و جو استان آغاز شد، گفت: تاکنون در ۷۲ هزار هکتار از مزارع این فرایند انجام شده است.

قاسم قدمی افزود: مبارزه با پوره سن نیز از اواسط اردیبهشت ماه امسال در مزارع گندم و جو استان مرکزی آغاز و تا کنون مبارزه با این آفت در ۴۰ هزار هکتار از مزارع استان انجام شده و این فرایند تا بیستم خردادماه امسال در مزارع استان ادامه دارد.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: بیشترین مبارزه با سن مادر و پوره سن در مزارع شهرستان‌های ساوه، کمیجان و اراک انجام شده‌ است.
قدمی بیان کرد : ۹۰ درصد مبارزه با سن مادر و پوره سن در اراضی گندم استان مرکزی انجام شده و نیاز است کشاورزان برای جلوگیری از بروز خسارت در محصولات زراعی استان، نسبت به سم پاشی مزارع به خصوص مزارع گندم جو علیه پوره سن اقدام کنند.