محدودیت ترافیکی خودروها به منظور کاهش آلودگی هوای اراک در دستور کار قرار گیرد

محدودیت ترافیکی خودروها به منظور کاهش آلودگی هوای اراک در دستور کار قرار گیرد
آبان 20, 1402
28 بازدید

معاون استانداری مرکزی: محدودیت ترافیکی خودروها به منظور کاهش آلودگی هوای اراک در دستور کار قرار گیرد اراک –پایگاه خبری چشم براه: روند کاهش آلودگی هوا نباید منحصر به واحدهای صنعتی ثابت باشد بلکه باید برای خودروها نیز تصمیم گیری شود و محدودیت ترافیکی برای خودروها به شکل زوج و فرد پلاک در دستور کار […]

معاون استانداری مرکزی:

محدودیت ترافیکی خودروها به منظور کاهش آلودگی هوای اراک در دستور کار قرار گیرد

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
روند کاهش آلودگی هوا نباید منحصر به واحدهای صنعتی ثابت باشد بلکه باید برای خودروها نیز تصمیم گیری شود و محدودیت ترافیکی برای خودروها به شکل زوج و فرد پلاک در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری چشم براه،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای این استان با بیان مطلب بالا گفت: با توجه به محدودیت قانونی که برای توسعه صنعتی در شعاع ۳۰ کیلومتری شهرها وجود دارد واحدهایی که مشمول این قانون می‌شوند باید به شهرک صنعتی خیرآباد انتقال پیدا کنند.
علی اکبر اسدی افزود: ظرفیتی که در شرایط آلومینیوم‌سازی وجود دارد بیش از استاندارد است.
وی اضافه کرد: بر همین اساس و نگاه این آمادگی و ظرفیت وجود دارد تا این شرکت در شهرک صنعتی خیرآباد توسعه خود را دنبال کند و برای این منظور نیز ۱۵۰ هکتار زمین در نظر گرفته شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در مورد مصرف مازوت در نیروگاه شازند و شدت آن در فصل زمستان بیان داشت: یک واحد این نیروگاه ۱۱۰ روز از دسترس برای تعمیرات خارج می‌شود که برای کاهش آلودگی هوا، ظرفیت خوبی است.
وی، به مدیریت مصرف گاز در استان مرکزی با همراهی مردم اشاره کرد و گفت: با مشارکت مردم می‌توان به مرحله ناترازی نرسید و مازوت سوزی صورت نگیرد.