مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی خبرداد، کاهش ۹۳ درصدی آتش سوزی مراتع واراضی طبیعی استان مرکزی

شهریور 27, 1400
1429 بازدید

  اراک– مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی از کاهش ۹۳ درصدی آتش سوزی در مراتع واراضی طبیعی استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی، عبدالحسین محمدی اظهار کرد: ۱۵۳ هکتار از […]

 

اراک– مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی از کاهش ۹۳ درصدی آتش سوزی در مراتع واراضی طبیعی استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی، عبدالحسین محمدی اظهار کرد: ۱۵۳ هکتار از اراضی طبیعی استان مرکزی در سال جاری دچار آتش سوزی شد که نسبت به سال گذشته روند کاهشی داشته‌است.

وی افزود: اراضی طبیعی استان مرکزی امسال در قالب ۱۰ فقره در شهرستان‌های اراک، خمین، دلیجان، ساوه و کمیجان دچار آتش سوزی شده‌ است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: شهرستان اراک با ۸۵ هکتار و در قالب ۱۰ فقره آتش سوزی در اراضی طبیعی بیشترین ودلیجان با سه هکتار و در قالب یک فقره کمترین میزان آتش سوزی در اراضی طبیعی استان را داشته‌ است.

محمدی ییان کرد: ۲ هزار و ۲۷ هکتار از اراضی استان مرکزی پارسال در قالب ۱۱۶ فقره دچار آتش‌سوزی شد که شهرستان اراک با ۷۴۳ هکتار در قالب ۲۶ فقره آتش سوزی بیشترین میزان را داشته‌ است.

وی ادامه داد: شهرستان کمیجان با ۲۶ هکتار و در قالب سه فقره آتش سوزی کمترین میزان آتش سوزی را در اراضی طبیعی داشته‌ است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی افزود: ۹۵ درصد آتش سوزی مراتع استان مرکزی عمدی و بر اثر بی احتیاطی مردم بوده و امید است با افزایش همکاری شهروندان با این اداره کل زمینه کاهش آتش سوزی و جلوگیری از تخریب مراتع استان فراهم شود.

گفتنی است، استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

برچسب‌ها:, , ,