مراسم تحلیف اعضای منتخب شورای اسلامی ششم شهر اراک برگزار شد.

مراسم تحلیف اعضای منتخب شورای اسلامی ششم شهر اراک برگزار شد.
مرداد 28, 1400
608 بازدید

      به گزارش هفته نامه چشم به راه و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، طبق قانون مراسم تحلیف اعضای منتخب شورای اسلامی ششم شهر اراک، به ریاست فرماندار شهرستان اراک و با حضور معاونین فرمانداری، اعضای هیات نظارت بر انتخابات استان و شهرستان، در محل فرمانداری اراک برگزاری […]

 

 

 

به گزارش هفته نامه چشم به راه و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، طبق قانون مراسم تحلیف اعضای منتخب شورای اسلامی ششم شهر اراک، به ریاست فرماندار شهرستان اراک و با حضور معاونین فرمانداری، اعضای هیات نظارت بر انتخابات استان و شهرستان، در محل فرمانداری اراک برگزاری شد.

دکتر بختیاری فرماندار شهرستان اراک خطاب به اعضای منتخب شورای ششم شهر اراک: اصل یکصدم تا یکصد و ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که مربوط به وظایف شوراها است را بارها و بارها مطالعه فرمایید. شورای شهر، شورای شهرداری نیست بلکه شورای شهر جهت پیگیری مسایل عمرانی، خدمات شهری و بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی،آموزشی و …است.

با ایجاد یک تعامل، همکاری و هماهنگی سازنده با مسئوولین استانی و شهری و استفاده حداکثری از پتانسیل های موجود در شهر، باید تلاش شود تا شاهد حداکثری رشد و توسعه همه جانبه شهر اراک به عنوان شهری که به عنوان مهد فرهیختگان در کشور شناخته شده باشیم و در پایان عمر چهارساله شورا، کارنامه کاری درخشانی از دوره ششم به مردم ارائه شود.

در پایان این جلسه اقایان میرنظامی،محصولی،غفاری،عسگری و خسروانی با رای قاطع برای یک سال به ترتیب بعنوان: رییس،نایب رییس،منشی،خزانه دار و سخنگو انتخاب شدند.

دکتر محمد جعفرپور با کسب ۹ رای از سوی اعضای شورای اسلامی شهر ،به عنوان سرپرست شهرداری کلانشهر اراک انتخاب شد.

اولین جلسه هیئت رییسه شورای اسلامی ششم شهر اراک با دستور کار جلسه مبنی بر انتخاب سرپرست شهرداری اراک، از بین دو گزینه پیشنهادی از سوی اعضای شورا(آقایان جعفر پور و بیاتیان) برگزار که دکتر جعفرپور با کسب ۹ رای به عنوان سرپرست شهرداری اراک انتخاب شد.

در ادامه جلسه روسای کمیسیون های ۶ گانه تخصصی شورای ششم انتخاب شدند:

پیمان عین القضاتی با ۱۱ رای:رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزش

سید رضا قریشی با ۱۱ رای:رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی

علی چگینی با ۱۱ رای:رییس کمیسیون فنی، عمران و شهرسازی

حامد آجرلو با ۱۱ رای:رییس کمیسیون اقتصادی، املاک و سرمایه گذاری

حسن قربانی با ۱۱ رای:رییس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت

داوود قربانی با ۱۱ رای:رییس کمیسیون نظارت و پیگیری
البته تغییر در شهرداری با حواشی و جلسات موازی جمعی از شورای سابق با بیاتیان سرپرست سابق شهرداری برای تقدیر از ایشان و جلسه ای با حضور جعفر پور سرپرست شهرداری اراک با شورا ششم همراه بود اما در جلسه دوم و رسمی شورای اداری، میر نظامی رییس شورای ششم از زحمات بیاتیان تقدیر و تاکید داشت:

شورای ششم در کنار مجموعه شهرداری اراک، به دنبال تحقق شعار #شهرراباهمبسازیم، است

به گزارش هفته نامه چشم به راه، سید وحید میرنظامی مدنی رییس شورای اسلامی شهر در جلسه شورای اداری شهرداری که با حضور دکتر جعفر پور سرپرست شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین و مدیران شهرداری برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار و تکریم زحمات اصحاب رسانه و همچنین تسلیت پیشاپیش فرارسیدن ایام عزای حسینی و ماه محرم گفت: مهندس بیاتیان در شش ماه گذشته اقدامات ارزشمندی در شهر به سرانجام رساندند که علاقه به شهر، از دلایل بارز تلاش های صورت گرفته بوده و من نیز نه تنها به عنوان عضو شورای شهر بلکه به عنوان یک شهروند از اقدامات ارزشمند ایشان، تقدیر می نمایم.

وی با اشاره به این مهم که آبادانی شهر، حاصل تلاش بی وقفه نیروهای مجموعه شهرداری است، ابراز امیدواری کرد که دکتر جعفرپور سرپرست جدید شهرداری اراک در مسئولیت محوله و خدمت به شهر و شهروندان موفق باشند و اعضای شورای شهر هم در این مسیر و جایگاه ارزشمند، از ایشان حمایت خواهند کرد.

میرنظامی تاکید کرد: یکی از شعارهای شورای اسلامی ششم شهر اراک،#شهرراباهمبسازیم است که امیدواریم در کنار خانواده بزرگ مجموعه شهرداری اراک، به این مهم جامع عمل بپوشانیم.
در ادامه جعفر پور سرپرست شهرداری اراک اعلام داشت:

شهرداری شیشه‌ای را در اراک محقق خواهم کرد

سرپرست جدید شهرداری اراک گفت: در راستای تحقق شهرداری شیشه‌ای مناقصات و طرح‌های شهرداری اراک را شفاف در سامانه عیان به مردم اعلام می‌کنیم.

دکتر محمد جعفرپور عنوان کرد: انضباط مالی، اداری و کاری سرلوحه بنده و کارکنان شهرداری اراک در مدت خدمت بنده خواهد بود.

وی ادامه داد: خدمتگزاری به مردم یک اصل است و بنده در مدت فعالیت خود کاری خواهم کرد که فاصله‌ای بین مردم و شهرداری اراک نباشد و مردم شهرداری را خانه دوم خود بدانند.

سرپرست جدید شهرداری اراک در پایان بیان کرد: نخواهم گذاشت مورد مخفی بین شهرداری و اعضای شورای شهر و مردم باشد و تمامی مناقصات، طرح‌ها و غیره را شفاف در سامانه عیان برای اطلاع مردم بارگذاری خواهم کرد و “شهرداری شیشه‌ای” در مدت فعالیت بنده به جد دنبال می‌شود.

 

۳ تغییر در دومین روز حضور سرپرست شهرداری اراک
در دومین روز از حضور جعفر‌پور سرپرست شهرداری اراک مهمترین معاونت شهرداری (خدمات شهری) بازوی اطلاع رسانی و رییس حوزه شهرداری عوض شدند
در این تغییر به گزارش هفته نامه چشم به راه و به نقل از روابط عمومی شهرداری اراک ، علیرضا شعبانی بعنوان سرپرست رییس حوزه جای اسفندانی را گرفت و میرداوودی بعنوان سرپرست اطلاع رسانی و روابط بین الملل شهرداری انتخاب شد.
همچنین ناصر عسگری طی حکمی از سوی دکتر جعفر پور بعنوان سرپرست معاونت خدمات شهری معرفی و از زحمات ابوالفضل جلالوندی در زمان تصدی این معاونت تقدیر و تشکر بعمل اورد.