مردم نگران نباشند تاکنون مورد مثبتی از بیماری وبا در استان مرکزی ثبت نشده است

تیر 7, 1401
159 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اعلام کرد: مردم نگران نباشند تاکنون مورد مثبتی از بیماری وبا در استان مرکزی ثبت نشده است اراک — پایگاه خبری چشم براه: رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک ضمن بیان اینکه مردم نگران نباشند تاکنون مورد مثبتی از بیماری وبا در استان مرکزی ثبت نشده است، از مردم خواست […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اعلام کرد:

مردم نگران نباشند تاکنون مورد مثبتی از بیماری وبا در استان مرکزی ثبت نشده است

اراک — پایگاه خبری چشم براه:
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک ضمن بیان اینکه مردم نگران نباشند تاکنون مورد مثبتی از بیماری وبا در استان مرکزی ثبت نشده است، از مردم خواست در شستشو و ضدعفونی کردن سبزیجات و میوه ها بیشتر دقت کنند.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، سید محمد جمالیان گفت: خوشبختانه با وجود نمونه‌گیری از بیماران مشکوک تاکنون مورد مثبتی در استان مرکزی مشاهده نشده است اما به دلیل مثبت شدن افراد در سایر استان‌های کشور این احتمال وجود دارد که در استان هم مواردی مشاهده شود.

وی افزود: توصیه می‌شود که مردم حتما میوه‌جات و سبزیحات را قبل از مصرف ضدعفونی کنند و در صورت مصرف غذا در رستوران‌ها به هیچ وجه از سبزیجات و سالاد استفاده نکنند و در نوشیدن آب آشامیدنی نیز دقت لازم را داشته باشند.

وی تاکید کرد: در صورتی که مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند جای نگرانی برای وجود بیماری وبا در جامعه وجود ندارد.

جمالیان خاطرنشان کرد: کارشناسان بهداشتی به صورت روزانه نمونه‌های تهیه شده از آب را آزمایش کرده و از نظر بیماری‌های میکروبی و انگلی بررسی می‌کنند که خوشبختانه تاکنون هیچ گزارشی در مورد آلوده بودن آب نیز گزارش نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: در حال حاضر شاهد پیک افزایشی کرونا در کشورهای همسایه ایران به خصوص در عراق هستیم و خوشبختانه این روند در کشور ما خیلی شدید نیست، اما یک روند افزایشی خفیف را شاهد هستیم.

وی افزود: با وجود روند افزایشی خفیف بیماری کووید ۱۹ در کشور، خوشبختانه تغییری در روند بیماران بستری بوجود نیامده است و میزان مراجعه بیماران سرپایی تنها حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

جمالیان در پایان تاکید کرد: با توجه به شرایط حساس و شکننده فعلی، همچنان از مردم استان درخواست می‌شود که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساسیت لازم را بعمل آورند و ضمن استفاده از ماسک به خصوص در فضاهای سربسته نسبت تکمیل فرآیند واکسیناسیون خود نیز اقدام کنند