مرکزی در حوزه تزریق واکسیناسیون جز استان‌های برتر کشور/ سنین ۵ تا ۱۲ سال استقبال خوبی صورت نگرفت

فروردین 16, 1401
158 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی استان مرکزی: مرکزی در حوزه تزریق واکسیناسیون جز استان‌های برتر کشور/ سنین ۵ تا ۱۲ سال استقبال خوبی صورت نگرفت   اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از برتری این استان در حوزه تزریق واکسیناسیون در کشور خبر داد و گفت: استان مرکزی از […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی استان مرکزی:

مرکزی در حوزه تزریق واکسیناسیون جز استان‌های برتر کشور/ سنین ۵ تا ۱۲ سال استقبال خوبی صورت نگرفت

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از برتری این استان در حوزه تزریق واکسیناسیون در کشور خبر داد و گفت: استان مرکزی از لحاظ تزریق واکسیناسیون جز استان‌های برتر کشور است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ سید محمد جمالیان اظهار کرد: تا کنون ۹۶ درصد افراد دز اول؛ ۸۸ درصد افراد دز دوم و ۴۸ درصد افراد دز سوم واکسن خود را دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در سنین ۵ تا ۹ سال و ۹ تا ۱۲ سال استقبال خوبی صورت گرفته است؛ افزود: با توجه به بازگشایی مدارس؛ همه خانواده ها نسبت به تزریق واکسیناسیون فرزندان خود اقدام کنند.

جمالیان خاطر نشان کرد: در پیک ششم شاهد بودیم که آمار مرگ و میر و بستری در افرادی که واکسن زده بودند به صورت کاهشی بود و افرادی که اکثر فوتی ها را تشکیل داده بودند؛ افرادی هستند که اصلاً واکسیناسیون تزریق نکرده بودند. یا دز واکسن آن ها کامل نبود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی تاکید کرد با توجه به اهمیت واکسیناسیون از تمام خانواده‌ها خواهش می کنم جهت تزریق و تکمیل واکسیناسیون خود و کودکانشان اقدام کنند.