مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی مورد استقبال مردم قرار گرفت

مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی مورد استقبال مردم قرار گرفت
آذر 1, 1400
438 بازدید

معاون سلامت سپاه روح الله استان مرکزی: مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی مورد استقبال مردم قرار گرفت اراک– معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی اراک با ظرفیت بیش از ۳هزار واکسن در روز و ۱۵ کانتر به مردم خدمات ارائه می دهد و مورد استقبال قرار گرفت. […]

معاون سلامت سپاه روح الله استان مرکزی:
مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی مورد استقبال مردم قرار گرفت

اراک– معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی اراک با ظرفیت بیش از ۳هزار واکسن در روز و ۱۵ کانتر به مردم خدمات ارائه می دهد و مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ سرهنگ پاسدار محمد تقی امینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای بیماری کرونا مجموعه بهداشت و درمان سپاه روح الله حضور فعال و جهادی در راستای رفع بیماری و کاهش آسیب های آن هم در بین کارکنان و هم آحاد مردم داشته است.

تولید ماسک، تامین مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی، انجام‌تست های کرونا و غربالگری در ابتدای بیماری، آموزش عمومی مردم و ارائه جزوات آموزشی و سپس اجرای طرح شهید سلیمانی که بیش از ۵۰ عنوان خدمت از این طریق به مردم ارائه شده را بخشی از مهمترین اقدامات عنوان کرد.

امینی بابیان اینکه؛ اجرای طرح شهید سلیمانی با محوریت مساجد در سطح محله های استان با قوت ادامه دارد گفت: سه محور بیماریابی، نظارت و حمایت در قالب این طرح ادامه خواهد داشت و بسیجیان با انگیزه و روحیه جهادی بار دیگر کارآمدی فرهنگ و تفکر بسیجی را نشان دادند.

وی افزود: از ابتدای بیماری کرونا تمامی مراکز درمانی و بیمارستان زیر مجموعه سپاه در سطح استان به بیماران کرونایی خدمات ارائه داده اند که بیش از ۲ هزار نفر بستری در بیمارستان انجام شده و همچنین با توجه احساس نیاز در درمان بیماران سرپایی نقاهتگاه ها در سطح استان راه اندازی شد.

معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: همچنین در راستای کمک به واکسیناسیون عمومی مرکز شهید سلیمانی اراک راه اندازی شد که با توجه به قرار گرفتن آن در مرکز شهر حجم قابل توجهی از مردم به این مرکز مراجعه می کنند و در کنار آن سپاه روح الله در ۲۵ مرکز تجمیعی در سطح استان نقش آفرینی می کند.

وی ادامه داد: مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی اراک با ظرفیت بیش از ۳ هزار دوز واکسن در روز و ۱۵ کانتر به مردم خدمات ارائه می دهد و نقش موثری در واکسیناسیون عمومی داشته که همچنان ادامه خواهد داشت.خوشبختانه با توجه به انجام واکسیناسیون عمومی در کشور مرکز شهید سلیمانی هنوز مورد استقبال مردم است و روزانه حجم قابل توجهی خدمات ارائه می دهد که بیش از یکصد هزار دوز واکسن تاکنون در این مرکز تزریق شده است.

امینی خاطرنشان کرد: همچنین مرکز خودرویی واکسیناسیون برای تسهیل در مناطق محروم و حاشیه نشین راه اندازی شد و بیش از یک ماه در حال ارائه خدمت به مردم اراک است و در سطح شهرستان ها نیز مراکز درمانی سپاه در اجرای واکسیناسیون نقش آفرینی می کنند.
وی گفت: خدمات به بیماران کرونایی در قالب نهضت کمک مومنانه از ابتدای بیماری مورد توجه بوده و در شیوع پیک های کرونا دستگاه های اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن نیز انجام شده و پرداخت هزینه های درمان برخی بیماران نیازمند از طریق صندوق شفا؛ راه اندازی کاروان سلامت در هفته بسیج در سطح استان که شامل پزشکان متخصص و جهادگران بهداشت و سلامت هستند از جمله اقدامات مهم در هفته بسیج است که در ذیل رزمایش بزرگ اقتدار جهادگران بسیج انجام می شود.