معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی مطرح کرد، نگران اوج گیری مجدد کرونا با شروع فصل سرما هستیم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی مطرح کرد، نگران اوج گیری مجدد کرونا با شروع فصل سرما هستیم
مهر 2, 1400
326 بازدید

  اراک–معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گفت: در راستای بازگشایی مدارس و با شروع فصل سرما، اگر رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی ادامه پیدا نکند، ممکن است آمار‌های کرونایی مجدد تلخ و صعودی شود. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه ، دکتر بهمن صادقی سده بیان کرد: پیک پنجم کووید ۱۹ از اوایل تیرماه […]

 

اراک–معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گفت: در راستای بازگشایی مدارس و با شروع فصل سرما، اگر رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی ادامه پیدا نکند، ممکن است آمار‌های کرونایی مجدد تلخ و صعودی شود.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه ، دکتر بهمن صادقی سده بیان کرد: پیک پنجم کووید ۱۹ از اوایل تیرماه ۱۴۰۰ آغاز و در پایان شهریورماه اگرچه در شیب کاهشی این پیک قرار داریم، اما همچنان آمار مراجعات به بیمارستان ها و مراکز درمانی بالا و وضعیت شیوع کرونا در استان شکننده و نگران کننده است و متاسفانه همچنان مراجعینی که برای انجام تست pcr به بیمارستان امیرالمومنین (ع) مراجعه می کنند بسیار بالا می باشد از این رو احتمال اینکه این شرایط با باز شدن مدارس و سرد شدن هوا تداوم یابد، وجود دارد، لذا از مردم خواهشمندیم که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی حساس و واکسیناسیون را به صورت جدی دنبال کنند.

وی تاکید کرد: یک دُز واکسن کرونا حفاظت مناسب و مطلوب را ایجاد نمی‌کند و افراد می بایست به طور کامل واکسینه شوند و هر دو دوز واکسن را دریافت کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: ایمنی زایی واکسن های کرونا چند هفته بعد از تزریق دُز اول آغاز و حدود ۲ تا ۳ هفته بعد از تزریق نوبت دوم واکسن کامل می شود.
وی به سفر دکتر سوری به استان مرکزی اشاره کرد و افزود: با توجه به تجربیات و اقدامات موثری که جناب دکتر سوری در استان سیستان و بلوچستان داشتند از روز چهارشنبه مورخ ۳۱ شهریور تا روز جمعه ۲ مهرماه، به مدت ۳ روز خدمت این استاد بزرگوار بودیم و از تجربه های ایشان استفاده شد و امیدواریم که با به کاربردن این تجربیات شاهد کاهش سریعتر این پیک باشیم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، خاطرنشان کرد: در طی سه روز گذشته پنل و کارگاه های آموزشی، نشست های مختلف و بازدید از مکان های پرخطر انجام شده و در روز سوم جمع بندی نهایی را خواهیم داشت

برچسب‌ها:, , , ,