اولویت دولت سیزدهم، تسریع در رفع موانع تولید

اولویت دولت سیزدهم، تسریع در رفع موانع تولید
آبان 24, 1400
384 بازدید

معاون وزیر تعاون: اولویت دولت سیزدهم، تسریع در رفع موانع تولید اراک– معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اولویت دولت سیزدهم، تسریع در رفع موانع تولید است و همه توان به‌کار گرفته شده تا چرخ تولید با سرعت بیشتری بچرخد و مشکلات به حداقل برسد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم […]

معاون وزیر تعاون:
اولویت دولت سیزدهم، تسریع در رفع موانع تولید

اراک– معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اولویت دولت سیزدهم، تسریع در رفع موانع تولید است و همه توان به‌کار گرفته شده تا چرخ تولید با سرعت بیشتری بچرخد و مشکلات به حداقل برسد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی؛ علی‌حسین رعیتی‌فرد در جریان سفر یک روزه به استان مرکزی و دیدار با اعضای شورای کار و جمعی از کارگران شرکت آذرآب در اراک، گفت: جامعه کارگری و کارفرمایی صنایع بزرگ استان مرکزی مانند «آذرآب» و «ماشین‌سازی»، سبقه طولانی در تولید دارند و محصولات شان نیز منحصر به فرد و کلیدی است.

وی بیان کرد: دانش فنی و مهارتی که در این صنایع وجود دارد می‌تواند علاوه بر تامین خدمات مهندسی داخل، نیاز صنایع زیردستی و حتی کشورهای همسایه را نیز پاسخگو باشد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی، دغدغه جامعه کارگری کشور را دارد و هر کمکی که برای بهبود وضعیت شرکت آذرآب نیاز باشد، دریغ نخواهد کرد.
.
رعیتی‌فرد، اظهار داشت: همه ظرفیت‌ها به‌کار گرفته می‌شود تا در همراهی با آذرآب ،مشکل بازداشت‌نامه‌ها و سند ملکی توقیفی در اولویت زمانی حل و فصل گردد  و موقعیت مناسب برای تزریق بیشتر نقدینگی به این واحد فراهم آیدوی گفت: باید از ظرفیت و توان تخصصی صنایع مادر تخصصی و پیمانکاری عمده مانند آذرآب اراک، در تقویت زنجیره‌های تولید کشور استفاده شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: رقابت در حوزه تولید و اقتصاد حرف اول را می‌زند و آذرآب باید به این موضوع توجه جدی داشته باشد و مولفه‌های توانمندی و بالفعل کردن قابلیت‌ها را بیش از پیش پرورش دهد.

رعیتی‌فرد یادآور شد: در خصوص بدهی‌ها و چک‌های برگشتی  آذرآب اراک، مکاتباتی با وزارت اقتصاد و دارایی صورت گرفته اما ، رفع معضل بدهی‌ غیرجاری و چک برگشتی نیازمند مصوبه هیات دولت یا سران قوا است که امیدواریم با توجه به پیگیری‌های انجام شده  این موضوع در آینده نزدیک حل شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر یک روزه به اراک از بخش‌های مختلف شرکت آذرآب اراک بازدید کرد.
در نشست معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با  اعضای شورای کار و جمعی از کارگران شرکت آذرآب اراک،  نقدینگی کم، بیمه، نبود عدم صدور ضمانت نامه و مانع برای پذیرش کارهای جدید، مالیات، تحریم بودن از سوی بانک مرکزی، موانع ترخیصی در گمرگ از مهمترین مشکلات مطرح شده این شرکت عنوان شد.
صنایع آذرآب اراک از صنایع پیمانکاری عمده کشور است که در سال ۱۳۶۴ در اراک آغاز به کار کرد.
آذرآب در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع بویلرهای نیروگاهی و صنعتی، مخازن تحت فشار، مبدل های حرارتی و تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، صنایع قند، شکر و سیمان فعالیت دارد