معاون کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛ جذب ۲۱۴ مددجوی کمیته امداد استان مرکزی در بازار کار

معاون کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛ جذب ۲۱۴ مددجوی کمیته امداد استان مرکزی در بازار کار
مهر 6, 1400
475 بازدید

  اراک– معاون اشتغال و خود کفایی کمیته استان مرکزی گفت: نیمه نخست سال جاری ۲۱۴ مددجوی کمیته امداد استان مرکزی با حمایت این نهاد جذب بازارکاردربخش های مختلف شدند. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ مجید مشهدی اظهار کرد؛ نیمه نخست سال جاری برای ۲۱۴ مددجوی زبر پوشش این نهاد بابیمه طی تعامل […]

 

اراک– معاون اشتغال و خود کفایی کمیته استان مرکزی گفت: نیمه نخست سال جاری ۲۱۴ مددجوی کمیته امداد استان مرکزی با حمایت این نهاد جذب بازارکاردربخش های مختلف شدند.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ مجید مشهدی اظهار کرد؛ نیمه نخست سال جاری برای ۲۱۴ مددجوی زبر پوشش این نهاد بابیمه طی تعامل با کارفرمایان در بخش های مختلف ایجاد اشتغال شد.

وی افزود: یکی از فعالیت‌های اساسی کمیته امداد ، انجام فعالیت‌هایی است که به ایجاد روحیه خوداتکایی و اعتماد به خود، علاقه و استقبال از کار منجر می‌شود به نحوی که افزایش حجم این گونه فعالیت‌ها در مقایسه با سال‌های قبل را می‌توان به عنوان نشانه‌ای از اهمیت این موضوع تلقی کرد.

وی بیان کرد: طی ۶ ماهه اول سال جاری تعداد ۲۱۴مورد کاریابی با بیمه طی تعامل با کارفرمایان در بخش های تولیدی وخدمات و پرداخت ۲۳۰۰ میلیون ریال بعنوان حق الزحمه کاریابی به افراد جامعه هدف اجرا شده است .

مشهدی ادامه داد: هدف این فعالیت‌ها کمک به درآمد خانوارها و ایجاد مشاغل جهت بهبود رفاه خانواده های تحت حمایت است، بنابراین بررسی میزان استقبال و تمایل مددجویان نسبت به طرح‌های اشتغال‌زای کمیته امداد می‌تواند منجر به اثربخشی چنین طرح‌هایی در راستای توسعه کارآفرینی اقشار فقیر جامعه شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان از برنامه‌های محوری در کمیته امداد است، گفت: کمیته امداد به‌منظور توانمندسازی و خودکفایی مددجویان و با توجه به نیازهای کارفرمایان و با ارائه آموزش‌های لازم در مراکز فنی و حرفه‌ای به مددجویان، اشتغال آموزش دیدگان را از طریق معرفی مستقیم به کارفرمایان و مؤسسات کاریابی و شرکت‌های خدماتی پیگیری می‌کند.

مشهدی با اشاره به اینکه کمیته امداد برای کارفرمایان بسته‌های تشویقی در نظر گرفته است، گفت: این بسته‌ها شامل پرداخت حق بیمه به کارفرمایان و تسهیلات قرض‌الحسنه با هدف ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی در پایان بیان کرد: کارفرمایان متقاضی نیروی کار می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین دفتر کمیته امداد نسبت به ارائه درخواست نیروی کار اقدام و ضمن مشارکت در امر خیر و خداپسندانه توانمندسازی مددجویان، از بسته تشویقی کاریابی این نهاد بهره‌مند شوند

برچسب‌ها:, ,