معاون کمیته امداد استان مرکزی مطرح کرد: مشارکت ۲۶۱ مرکز نیکوکاری استان مرکزی در طرح شور عاطفه ها

مهر 2, 1400
466 بازدید

  اراک– معاون کمیته امداد استان مرکزی از مشارکت ۲۶۱ مرکز نیکوکاری این استان در طرح شورعاطفه های سال جاری خبر داد و گفت: این تعداد مراکز نیکوکاری با محوریت جمع‌آوری کمک‌های مردمی در این طرح، مشارکت موثر و تاثیرگذار دارند. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی کمیته امداد […]

 

اراک– معاون کمیته امداد استان مرکزی از مشارکت ۲۶۱ مرکز نیکوکاری این استان در طرح شورعاطفه های سال جاری خبر داد و گفت: این تعداد مراکز نیکوکاری با محوریت جمع‌آوری کمک‌های مردمی در این طرح، مشارکت موثر و تاثیرگذار دارند.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان مرکزی شاپور جلالی افزود: طرح شور عاطفه‌ها با هدف تأمین کمک ملزومات آموزش غیرحضوری دانش آموزان نیازمند به صورت مشارکت با برنامه پویش همکلاسی مهربان آموزش و پرورش از ۲۰ شهریورماه امسال شروع شده و تا ۱۱ مهرماه این طرح ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: :۲۴ شهریور تا ۲۶ مرحله اول اجرای این طرح بود که در مصلی‌های نماز جمعه استان برگزار شد و علاوه بر آن دفاتر کمیته امداد، مدارس استان و ۲۶۱ مرکز نیکوکاری به عنوان مرکز جمع آوری کمک‌های مردمی در طرح شور عاطفه‌ها هستند.

جلالی بیان کرد : تلاش کردیم در این دوره از اجرای طرح بیشترین استفاده را از فضای مجازی خصوصاً شبکه شاد داشته باشیم تا اطلاع رسانی به خانواده‌ها و جلب مشارکت آنها از این طریق تسهیل شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی گفت: مکاتباتی با صنایع استان نیز برای جمع آوری کمک‌ها انجام شده است که بتوانیم از ظرفیت آنها نیز استفاده کنیم، با توجه به تجربه‌هایی که از سال‌های گذشته در بحث کمک‌های مردمی بخصوص در ایام کرونا و همدردی که از مردم داشتیم وضعیت امیدوار کننده است.

به گفته جلالی، سال گذشته حدود ۷ میلیارد و ۹۰۰ هزار تومان درآمد در این حوزه داشتیم پیش بینی ما این است نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته باشیم و هدفگذاری ما برای امسال ۱۴.۴ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۹ هزار دانش آموز و دانشجو زیر پوشش کمیته امداد استان مرکز قرار دارند واز امکانات این نهاد بهره مند هستند، افزود: علاوه بر کمک‌های مردمی، مبلغی به عنوان سرانه کمک به دانش آموز از سوی کمیته امداد به حساب دانش آموزان واریز می‌شود اما بحث شور عاطفه‌ها با هدف ترویج فرهنگ خیر و احسان، کمک به همنوع و بهره گیری از ظرفیت‌های خیرین جامعه در قالب تکافل و مسؤلیت اجتماعی برگزار می‌شود.

برچسب‌ها:, , ,