معاون گردشگی استان مرکزی خبر داد،

معاون گردشگی استان مرکزی خبر داد،
شهریور 24, 1400
468 بازدید

۲طرح گردشگری در استان مرکزی آماده بهره برداری اراک– معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از بهره‌برداری دو طرح گردشگری همزمان با هفته گردشگری در این استان خبر داد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم به راه استان مرکزی به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و […]

۲طرح گردشگری در استان مرکزی آماده بهره برداری

اراک– معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از بهره‌برداری دو طرح گردشگری همزمان با هفته گردشگری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم به راه استان مرکزی به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، سید حسن حسینی گفت: این طرح ها همزمان با هفته گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بالغ بر ۸۶۰ میلیارد ریال افتتاح می شود.

وی افزود: این طرح‌های گردشگری، شامل یک اقامتگاه بوم‌گردی در روستای قلعه‌نو و یک مجتمع گردشگری تفریحی در شهرستان اراک است که با بهره‌برداری از آن‌ها برای ۹۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

حسینی اظهار کرد: اقامتگاه بوم‌گردی به‌بارت در روستای قلعه‌نو دارای ۲۰۰۰ متر مربع مساحت، ۸ سوئیت اقامتی و ظرفیت ۵۰ نفر، دو طبقه سفره‌خانه‌سنتی و فضای پذیرایی و یک فضای دم‌نوش‌خانه تجهیز و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال برای تجهیز و آماده‌سازی پروژه گردشگری سپنتا توسط بخش خصوصی گفت: این مجموعه گردشگری دومین پروژه آماده بهره‌برداری استان است که با اشتغال حدود ۴۰ نفر در فاز اول این پروژه؛ شامل تالار پذیرایی، پمپ بنزین و تالار پذیرایی در هفته گردشگری به بهره‌برداری خواهد رسید.

حسینی اضافه کرد: با توجه به روند فعلی توسعه گردشگری انتظار می‌رود در چند سال آینده سهم صنعت توریسم و روند صعود گردشگری در صورت فروکش شدن همه گیری کرونا شدت بیشتری پیدا کند.

معاون گردشگری استان مرکزی خاطرنشان کرد: امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح‌ها و سایر طرح‌های گردشگری تحول مناسبی همراه با تنوع در حوزه سرمایه‌گذاری بخش گردشگری استان انجام شود و انتظار می‌رود با حمایت از این طرح‌ها نمی گردشگری در استان بیش از گذشته تقویت شود.